Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden mimarlık okudunuz?

Mimarlık seçerken ya da mimar olmak isterken sizi güdüleyen şeyler nelerdi? sadece mimarlık bölümü olarak değil de hayatının sonuna kadar yapacağın meslek olarak mimarlık size neden çekiçi geldi?Düzenle
Çünkü intihar haramdı 😂
  • Paylaş
Mimarlık herşeye ucu dokunan herşeyden genel anlamda haberdar olabileceğiniz çok geniş bi meslek dalı mimar sosyal sorunlarada eğilir, daha spesifik olarak meslek içi şeylerede mekan çevreyi dolayısıyla insanı değiştirip dönüştüren etkiye sahip ve bu mekanlarıda tasarlayanlar mimarlar biraz daha dolaylı olacak ama toplumu şekillendiriyor mimarlar, mimarlık mesleği. ( tabi günümüzde bunun nerdeyse nadir olumlu sonuclarını görüyor olsakda:) )
  • Paylaş
Bir parça yaratıcılık, biraz bilim, bolca düşünce, hayalgücü, emek ve bir tutam sevgi... .
  • Paylaş
ÖYS kuponumdan mimarlık çıktı ... .
  • Paylaş
1

Esra Bayındır, Ama iyi de olmuş mesleğimi çok sevdim sonra .

Mühendis olamam ben dediğimi hatırlıyorum. İki eczacılığın arasına mimarlık yazmıştım.
  • Paylaş
Yapı tasarlamak istediğim için ama sadece tasarlamak yapma işlevi olmadan
  • Paylaş
Mimarlık sosyal değildir, aslında okurken sosyalleşmek için hiç bir zamanınız yok.
Sürekli çizimler, araştırma ödevleri derken size zaman kalmıyor. Ayrıca sinir bozucudur. Kendinizi değil başkasını memnun etmek zorundasınız. Jüriye çıktığınızda kötü çizilmiş bir proje, iyi çizilmiş bir projeden daha iyi not alabilir. Aslında bu durum ürün satmak gibidir. İyi satıcı olmanız gerekir. Güzel tarafıysa kendinizi çizimlerle avutuyorsunuz ve hoşlanmaya başlıyorsunuz. Sabaha kadar bitmeyen çileli çizimler hoşunuza gitmeye başlıyor. Uykusuzluk, düzensizliği getirir ve düzensizlikten düzen oluşturuyorsunuz. Yaratıcılığı uykusuz gecelerden öğreniyorsunuz. Bu yüzden mimarlığı okuyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

565 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları