Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden rüya görürüz?

Rüyanın neden görüldüğü tam olarak kesinleşmemiştir.Bir çok öngörü vardır.Kimi bilim adamına göre rüya günlük yaşantının yorumlanması,bazı bilginlere göre de Allah'tan gelen bir mesaj olarak yorumlanır.
Rüya uyku sırasında beynin bir yan ürünü olarak da tanımlanır.Rüyaların bilinçaltının nefes aldığı anlar olduğu bilinmektedir.Bilinç altının dışa vurumu sadece rüyalarda olur.Bastırılmış saldırganlık ve cinsellik daha çok görülür.Rüyalar kafanın çok karışık olduğu zamanlarda,bir şey çok etkilenildiğinde ortaya çıkar.Bazen de rüyaların sonu kabusla biter.Bu tür rüyaların yorumu olmaz.Sezgisi güçlü olan insanların rüyaları tam olarak çıkar.
  • Paylaş
Aslında rüya görmek iyi bir şeymiş. Öyle duymuştum. Özellikle bölünmeyen kesintisiz rüyaların. Rüya sırasında beyin öğrendiğimiz günlük bilgilerimizi veya olayları hafızaya kalıcı şekilde aktarıyormuş. Fazla rüya görmeyenlerde unutkanlık çok olurmuş. Örnek ben. Çok nadir rüya görürüm ayda yılda bir. Kendi kendime uykum ağır o yüzden diye avuttum hep. Ama bilimsel açıklamalar benim yanıldığımı gösteriyor.

Önceki yıllarda sosyal bilgiler öğretmenim tarih konularını anlattıktan sonra derste beş dakika bizi uyumaya zorlardı. Demek ki bundanmış. Genelde zaten ezbere dayalı dersleri yatmadan önce okuyup öyle uyumamız gerektiğini önerirler bazı hocalar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

456 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt