Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden toplu taşıma araçlarında cep telefon ile ve yanımızdaki kişilerle de ses ayarı yapmadan konuşuruz?

Aynı soruyu dinlediği müziğin çeşidi ne olursa olsun kulaklığından fışkıran sesleri hiç umursamayan kişiler için de sorabiliriz zannımca. Yanıtı da zaten içinde gizli "umursamaz" yani saygı duymaz etrafındaki insanlara. Onun da sebebi ayrı bir soru ve cevap konusudur.

  • Paylaş
1

June, Şiddetle onada katılıyorum...

Biz Türkler, tüm diğer Akdeniz insanları gibi yaradılış gereği, konuşurken hem yüksek sesle konuşuruz (sanki karşımızdaki bizi duymayacakmış gibi bağıra çağıra), hem de mimiklerimizi (karşımızdakine eller, mıncıklar, hiçbir şey yapamazsak uzaktan ellerimizi sallarız) çok fazla kullanırız. Ve bunu yaparken mekan, araç ya da cihaz ayırmayız. Özellikle telefonda konuştuğumuz kişiyi karşımızda göremediğimizden kendimizi  mimiklerimizle ifade edemeyiz ve bu da sesimizi iki kat yükseltip, bağırmamıza neden olur. Bir nevi kullanılamayan mimiklerin sese vurması gibi düşünün bunu!
  • Paylaş
3

June, Ama başkalarının çokkk özelinide bilmemize gerek yok:))) Aileden başlayıp borçlarına kadar Allah ne verdiyse dinliyorsun bize ne :) Ama kulağın istemesede dinliyor olanları.....

Solsoledo, Eeee, tabiii; ortamda bağıran çağıran olunca bir başka kulak da, onu dinlemek zorunda kalır... En iyisi, konuşan kişinin "otobüsdeyim!" deyip kapatmasıdır, ama koyunuz bir kere, arayan oldu mu melemeden, pardon konuşmadan duramayız!

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

479 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt