Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden vejetaryen olunur?

... benim vejetaryenliğimin sebebi ne bir hayvan sevgisinden kaynaklı hayvan katline tanık olmak ne de aile yaşantına bağlı yemek kültürü... Ne entellekte çevreler ne de başka bir şey... Tabii bunlar vejetaryen tanımının en belirgin gerekçeleri arasında sayılabilir lakin hayatınızın belli bi dönemi yatılı yuvalarda geçmişse ki içinde bulunduğunuz koşullar hospitalik rahatsızlıkları da beraberinde getiriyorsa yani yemekhanenin devasa kazanlarında terkos suyuyla haşlanan o büyük/küçük baş kesim hayvanların kokusunu 7/24 en kesif hallerde duyumsamışsanız tiksinmemeniz içten bile değildir.
  • Paylaş
1

Taylan Dağlı, Travmatik bi durum.

Bunun bir çok nedeni olabilir ben gözlemlediğim bir iki şeye değinmek istiyorum. Aileden gelen yeme kültürü ve alışkanlıkları küçük yaşta nasıl oturtulmuşsa ilerleyen yaşlarda da oluşmuş kalıp yargıyı kırmakta zor olmaktadır. Mesela hayvan sevgisinden de kaynaklı olabilir. Belki kesimi ve hayvanın canına mal oluşu bu iç tepiyi yaratabilir.
  • Paylaş
*Sokakta uygulanan hayvan kesim işlemine küçük yaşta şahit olmak ve bu travmayı yaşamış olmak,
*Yoga felsefesi ile tanışmak. Hayvanın kesim aşamasında ki (korku vb.) tüm negatifliğini yerken kendi bünyene aldığın inancı ve bu sebeple kendi bedenine zarar verdiğin görüşüne sahip olmak.
*Mütemadiyen sebze yemeklerine konulan et neticesinde, et kokusundan haz etmemek ve gitgide hayatından uzak tutmak,
*Hayvan sevgisinin bünyende yükselişe geçmesi, kedi köpek dışında da tüm hayvanların yaşamayı hak ettiği görüşüne ve "canlı" yemenin itici gücüne sahip olmak.
*Aile de pişen yemeklerin ağız tadında yer etmesi.
  • Paylaş
2

Eskiz, Rica ederim:)

Neden vejeteryan olunur düşünelim hayat zor et bahalı nabıcann el mecbur ucuz mucuz demicen zebze meyve takılıcan takılmayıpda nabıcan ee mecbur nabıcan hayat zor :) :) :) :)
  • Paylaş
1

Devrim Deniz Bardakcı, ..size bol karbonhidratlı silme protein depolu löp löp mutluluklar diliyorum :)