Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden yaşıyorsunuz?

Amacınız nedir, öylesine mi yaşıyorsunuz yoksa bilinçli bir şekilde mi düşünüp davranıyorsunuz?Düzenle
Devlete vergi vermek için yaşıyorum, polis, zabıta, belediye, vb. Denk getirip beni öpmesin diye rüşvet vermek için yaşıyorum. Bankalar daha zengin olsun Bilal bir gemi daha alsın, fetullahçılar derin devlet olmuş ya la demek için yaşıyorum.

Geriye kalan kısacık sürede de bira sigara motora benzin çocukların masraflarına para bulmak için yaşıyorum. Acaip tatlı hayatım varmış ya la. : -)
 • Paylaş
3

Hypatia Hypatia, Hakan Bey, masraf sıralamanız çok iyiymiş :)

Hakan, :) yükselen değerler yöntemi :)

Neden yaşadığımı kendime çokca sorduğum şu günlerde sadece umut ve hayallerimizi gerçekleştirmek için nefes tükettiğimizi farkettim. Yani 3 kuruş kazanılan bi maaşla bile bir gün elbet para biriktirip tatile gitmeyi hayal etmek, çoluk çocuğa kavuşmayı hayal etmek, hastaysak bu hastalığı yenmek istemek vs. Hayali kalmayan veya gerçekleştireceğine inancı kalmayan insan ise direk depresyona girerek hayatın anlamsız olduğunu düşünüp mutsuzluğa boğuluyor. Yaşamak için mutlu olmamız mutlu olmak için kendimize gerçekçi hedefler ve hayaller belirlemeliyiz.
 • Paylaş
Seçimim yaşamak.
Kendimi bilmek için yaşıyorum.
 • Paylaş
Bilime, hayata ve diğer birçok konuya dair merak ettiklerimi öğrenmek, kendimi tanımak ve mümkün olduğu kadar olgunluğa ermek için. Ve tabi öğrendiklerimle çevreme de faydam dokunursa ne mutlu bana. . .
 • Paylaş
İşin aslı dünyaya gelirken bana soran olmadı. Bu yüzden neden yaşıyorsun değil de neden ölmüyorsun şeklinde sorup yanıt vermek mantıksal açıdan bana daha kolay geliyor. Neden ölmüyorum? Birincisi, ölümden sonra beni neyin beklediğini bilmiyorum. İkincisi, zaten eninde sonunda öleceğim, bu bakımdan hazır doğmuşken bunu değerlendiriyorum, yaşamı deneyimliyorum. İşte bu kadar. . .
 • Paylaş
Yaşamak; İnsanların kendisiyle olan bir kavgasıdır bence ve kendimle olan kavgamı yenerek en iyiye ulaşmak için yaşıyorum.
 • Paylaş
1

Gökhan Biçer, Duyduğum en güzel sözlerden biriydi. Sizi tebrik ederim.
'Yaşamak, insanın kendisiyle olan kavgasıdır'
'Bu kavgada kendini yenerek en iyiye ulaşmak ister'
ve her bir defasında yense de yenemese de mücadele ölene kadar devam ediyor.
Yense, yeni bir kavga olacak daha iyisi için;
yenemese, halihazırdaki kavgayı tamamlayıp galip gelmesi gerekiyor.

Allah bize bi ömür vermiş tamamlamamız gerekiyor onun için yaşıyorum
 • Paylaş
Iki ana sebebim var.
1- sevdigim insanlarla ayni dunyada olmanin keyfine varirken mutluluklarina elimden geldigince katki koyup onlarla birlikte gulumseyebilmek.
2- yasamim boyunca amac belirledigim seyler yolunda, o yol zorda olsa canla basla ilerlemek.
 • Paylaş
An geliyor bu soruyu kendine soruyorsun... Tabi ki net bir cevabı yok, aslında bir otomasyon gibi doğuyoruz, büyüyoruz , yaşıyoruz ve son... Büyüdükten sonra bi şeylere sahip olmaya başladıktan sonra kendine yaşamak için nedenler buluyorsun, önce sevgilin için , sonra eşin için, sonra çocukların için, sonra torunların için derken yaşam su gibi akıp gidiyor.
 • Paylaş
Hayattan zevk almak, faydalı olabilmek ve insanların hayatlarına dokunarak ufakta olsa değişiklik yapabilmek için.
 • Paylaş
1

Abcadjsjs, Kendime bir çok hedef belirledim ve zamanla hedeflerimi gerçekleştireceğim. Bu hedeflerimin arasında ülkemde ve dünyada adaleti sağlamak ve bilimi geliştirmek var. Bunları gerçekleştirmek için yaşıyorum ve yaşayacağım.

Her ayrıntıyı düşünüyorum, insanlara davranırken onları incitmemeye çalışıyorum, hayatta bir amacım var ve dönüp baktığımda ise insanlardan geri dönüş olarak aldığım cevaplar veya davranışlar olumsuz. Zaten bunu da geri dönüş olsun diye yapmıyorum fakat insan herkesi kendi gibi biliyor bu yüzden de kaybediyor. En mantıklısı herkesi idare etmek yada takmamak. Her ayrıntıyı takınca hayat çekilmez bir hal alıyor. Amacı olmayan insan o kadar çok ki, olmasalar da olur dediğimiz insanlarla dolu çevre.
 • Paylaş
Bir hediye yada ceza olarak verilen süreyi(hayat),özel bir kameradan kendimizi seyretmek için.
: /
 • Paylaş
Tabii ki ağaçtan böceğe, amipten köpeğe tüm canlılarda olduğu gibi üremek ve daha çok üremek için.
 • Paylaş
Allaha yakışır bir kul olmak için
 • Paylaş
Bu günlerde çok düşünüyorum ama henüz benim için tatmin edici bir cevap yok. Bulabildiklerim şunlar
Insanlar birbirinin hayatını etkilemek için yaşar. Sahip olduğumuz alanın içinde organizmalara ek duygu, düşünce ve hayallerle birbirimize çarparak yön, değiştirerek ve değişen her istikamete ayak uydurma dürtüsüyle devam ederiz yaşamaya.
İnsanlar istedikleri şeyler için yaşar sanılır ama tam aksi, insanlar yaşamayı reddetmesin diye varolmuş, doymayan bir fıtrat söz konusudur.
 • Paylaş
Mutlu olmak için tabi ki. Sonuçta ikinci bir şansımız yok bunu en iyi şekilde değerlendirmeliyiz bence.
 • Paylaş
5

Ayhan Şimşek, Mutlu olmak için her zaman sonsuz şansınız vardır. Neye göre yok dediğinizi merak ettim?

Aybüke Kalkır, Doğru mutlu olmak için sonsuz şansımız var ama bu hayata ikinci kez gelmek gibi bir şansımız yok.

Ayhan Şimşek, Bu alt yorumunuz üzerine, cevabınızı noktalama işaretlerinin eksikliğinden dolayı yanlış algıladığımı fark ettim. Teşekkürler.

Ayhan Şimşek, bahsettiğiniz aşkın gerçekliği son derece göreceli bir kavram. bence cümlenizde "bence, bana göre" gibi ifadeler kullanmış olsaydınız daha çok kabul edilebilir bir söylem olurdu.

Ayhan Şimşek, Boşver hocam onları! Sorunun tek kahramanı sensin. Senin fikrin kim olursa olsun kendin için herkesinkinden daha önemli derim ben.

Amacım var güzel bir final yazıcam.. .
 • Paylaş
İntihar etmek sorunları çözmeyeceği için.
 • Paylaş
Hayatımızı nedenlere dayatarak yaşıyoruz acaba bu nedenleri kendimiz mi yaratıyoruz diye sormamız gerek kendimize.
 • Paylaş
Yaşıyorum çünkü kalbim atıyor... Ve biliyorum ki kalbim attıkça hep umudum olacak, umudum oldukça da mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğim... .
 • Paylaş
Hayattan zevk almak için=)
 • Paylaş
1

Gökhan Biçer, Tabii, ölü olunca hayattan zevk alınamıyor :)

Eğlenmek içmek headbang yapmak uçmak uçurmak zevkin doruğuna ulaşmak hayatın tadını çıkarmak daha ne olsun ya... .
 • Paylaş
Diye kendime sorarak yaşlanıyorum bu sırada ne kadar gülsem kar.
 • Paylaş
Neden olmasın?
Ya da neden olması mı gerekiyor?
 • Paylaş
Öylesine. Hayata dair bir amacım yok. 2 dakika sonra ne olacağını bilmiyorum bile.
 • Paylaş
Bana sorulsaydı yaratılmadan belki de yaşamak istemezdim.
Ama madem yaratıldım boşuna gitmesin diyorum ve özellikle ailemi mutlu etmek için yaşıyorum şimdi. Bunun için de elimden geleni yapıp onları mutlu ettikçe daha çok gaza geliyorum. Bu sefer de tüm başarıların sahibi olmak istiyorum.Galiba bu kötü bir şey.
 • Paylaş
Bu soruyu sorarken, bu kadar ilgi çekeceğini ve farklı fikirlere ulaşacağımı düşünmemiştim. Teşekkürler arkadaşlar. Ben de biraz kendimden bahsedeyim. Neden yaşıyorum sorusunun cevabı dönemsel olarak değişiyor bende. Bazen tek sebebim ailem, bazen sadece mutluluk, bazen sadece başarma hırsı, bazen de sadece yaşama isteği. Hangisinin doğru ya da yararlı olduğunu ise deneyimleme yolundayım. Ve benim zannımca, yaşama nedenimiz; öğrenmek, deneyimlemek, düşünmek, nihayetinde mutlu olmak ve çevremizdekilere yarar ya da mutluluk sağlamak. Kısacık ömrümden bunu anladım.
 • Paylaş
Kendim için; daha mutlu ve umut dolu bir gelecek için.
 • Paylaş
Ne kadar güçlü olduğumu göstermek için, hayat istediği kadar ağır ve çekilmez olsun, mutlu bir sonu hakediyorsam eğer onu kazanmak için tüm gücümle savaşırım ve asla yılmam... .
 • Paylaş
Öğrenmek ve deneyimlemek için yaşanır. Merak edersin ve keşfedersin. Sonuç öğrenirsin.
 • Paylaş
Yaşamamızın sebebini mi arıyorsun al sana neden İzle spiritscienceandmetaphysics.com/video-th...
 • Paylaş
Bu ruh halime göre değişiyor... Bazen mecburiyet olarak hissediyorum yaşamayı... Madem dünyaya geldim bunun hakkını vermeliyim diyorum. Çok mutlu olduğum zamanlar oluyor ve iyi ki gelmişim diyorum. Dünyanın bana göre bir yer olmadığını da düşünüyorum çoğu zaman beni buraya yanlış göndermişler de diyorum bunları herkes düşünür. İnsanın dünya görüşü yaşadığı sıkıntılarla doğru orantılıdır bana göre. Neden yaşıyoruz? Aslında çok güzel bir soru kimisine göre sınanıyormuşuz dünyada ya bu insanın değil de şeytanın imtihanıysa... Kim kazanacak kim kaybedecek durumu da var sonuçta. Derin mevzu. ;)
 • Paylaş
Yaşamak bir zorunluluktur ne zaman bundan. Caymak istesek aci çekeriz engellerle karşılırız. Mademki bunu biliyoruz geriye bunda bir amaç olduğun açıkca ortaya çıkıyor. Herkes artık inancına göre mi yaşar ve veya bir şey umursamadan mı yşar bu kendi bildiği birşey
 • Paylaş
Bencilliğimize kapılsakta bazen, bazen küfretsek, ağlasak, kızsakta herkes önce mutlu olmak için yaşar, mutluluğu nerde, kimde, hangi amaçla bulacağını düşünüyorsa ona yönelir ("bir ümittir yaşamak") . Mutlu olduğunda vücüdün bağışıklık sistemi bile doğru dürüst çalışıyor. Mutluluğa aşırı tanımlamalar yuklemek gerçekleşmesi zor beklentiler doğurur ayrıca son zamanlarda sıfır beklenti=sonsuz mutluluk bunu uygulamaya çalışınca her şeyin daha kolay olduğunu farkettim, neye inanıyosan osundur, inandığın değerlerle mutlu olursun
 • Paylaş
Tüm insanlar yaşamış olmak için yaşıyorlar... .
 • Paylaş
Mücadele ettiğim için yaşıyorum
 • Paylaş
Geldik bi'kere. Nereye geldiğimizin farkında olmadan hem de.
Gelişine şut; ama gol ama avut ama illa ki bildiğin, sevdiğin gibi öttürmek o düdüğü... Gerisi benim için geçmiş bir hikaye.
 • Paylaş
Kendimi gerçekleştirmek için.
 • Paylaş
Bütün diğer canlılar gibi günü geldiğinde üremek, yeni nesli yetiştirmek ve ölmek için. Bu sorudan burada neden bu kadar çok var. Tek dikiş yetmemiş, çift az gelmiş ve çok dikiş çok tutar diye bir felsefe mi benimsenmiş?
 • Paylaş
Bence insan ölmek için yaşar insan için sonuç önemli değil mi ?
 • Paylaş
2

Bahtiyar Davulcu, Kainatta yaratilan butun canlilarin yaratilmasinin bir hikmeti vardir.Yani hicbirsey bos yere yaratilmamistir.Kainatta yaratilan en onemli hayat sahibi insandir.insanin da bircok gorevi vardir.Bizler dunyada birer misafiriz.Gorevimiz bittikten sonra bu vatanimizi (dunyayi) terkedecegiz.Allah da kurani kerimde "Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım(Zariyat suresi 56)" der.

Ezgi Cansev, Her insanin kendi tekamulu icin bu dunyaya gelmesi gorevini tamamlamasi ve gitmesidir hayat.Ama onemli olan mesele insanin olmeden o hayata gelis amacini idrak etmesidir.

Hayatı yaptığım şeylerle daha anlamlı kılmak, dünya hayatını keşfetmeye çalışmak ve Yaratıcının yarattığı sevdiğim şeyleri yapmak için yaşıyorum.
 • Paylaş
Ölmedigimiz için... .
 • Paylaş
Ölümden önce hayat var mı ?
 • Paylaş
1

Murat Koyuncu, Olmadıgını düşünüyor isen neden soruyorsun !

Umutlarınızı ya da hayallerinizi gerçekleştirmek için değil ; yaşama sebebiniz ölememenizden kaynaklanmakta olm.Bunu kabullenelim bence. Ölemediğimiz için varız.
 • Paylaş
Problemleri çözmek için.
 • Paylaş
3

Yunus Aras, Birgün ölmek için

Dilan Dogan, Mutlu ve güçlü olmak için...

Evren Bilimci, -_- Yaşadığımız için problem çözmek zorundayız bunları çözmek için yaşamıyoruz burasını bu yüzden saçma buluyorum. Saçma yorumlar beni rahatsız ediyor.

Her nekadar popüler kültüre karşı gelerek yaşamaya çalışsakta belli bir zaman sonra sistemin işleyişi sizi azınlık haline getirdiğinde sürüye katılarak diğer "hayali olan" insan topluluğuna karışıyorsunuz. Bence gerçekten bilgi sahibi başarılı olabilecek birçok insan para kazanma azmine karşı gelemeyen hiyerarşizmi en doruklarda yaşayan insanlar tarafından el altında "-Bu işler Zor" korkusu ile tutuluyor.

Esaret mi insanı ileriye gitmesini engelleyen ? Diye bir soruda sorulabilir, fakat bir çoğumuzun takati kesinlikle karşımıza çıkan zorluklardan ötürü değilde bürokrasi engeli yüzünden tükeniyor. Her zaman taraf mı olmalı insan ? Diye ikinci sorumuda sormuş bulunuyorum.

Netice olarak yaşatmak için çalışıyoruz.. ( Gizli özenin bu kadarı.. :) )
 • Paylaş
Bu dunyaya gelmeyi ve yasamayi bizim sectigimizi dusunursek tekamulumuz icin yasiyoruz. Ve bir gorev bir misyon icin burdayiz.Ancak asil olan mesele olmeden ben nicin geldim? Gorevim ne burada? Sorularina yanit bulabilmektir.
 • Paylaş
1

Hakan, Dünya gelmeyi bizim seçmiş olmamız, mümkün mü? Malum ruhlar galubela da yaratıldı. Yani yaratıcı zaten dünyaya gelmemize karar vermiş.

Allah'a ve O'nun Peygamberine iman edip, mutlu olmak için yaşıyorum.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2067 Görüntülenme64 Takipçi49 Yanıt