Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neden zamanla aşkın yoğunlunu kaybederiz?

Bizi aşık eden çılgın hormonlar zamanla normal düzeye iner. Vücut canım bu makine mi, öyle bittikçe ekleyelim :)
Aşk zıtlıklar, ulaşamamak, kavuşamamak, emin olamamak ya da sadece görünüşün güzelliğine olur. Sevmek ise iyi özellikler gerektirir; iyilik, nezaket, sevmek, güzel konuşmak, tatlı sözlülük, merhamet, sadakat vs. Bu iyi özellikler yoksa, hormonların etkisi geçince hiçbir şey hissetmez hatta nefret edebiliriz. Gerçi bu hormonların yarattığı etkiye bağımlı olanlar için sevgi bir şey ifade etmez ya, o ayrı konu.
  • Paylaş
Katlanmak zorunda kaldıklarımız, bizi kendimizden mahrum bıraktığı ölçüde aşktan uzaklaştırır.
  • Paylaş
Aşık olunca ilklerde ulaşılmaz olarak görünen kişi yakınlaştıkça sıradanlaşır. Mimiklerine, hareketlerine ve sözlerine aşık olunan kişi onu tanıdıkça bunlar gözümüze aşina olur ve bir süre sonra herkes gibi bir hal alır. Hepimiz biliriz ki insanoğlu "ulaşamadığına" karşı büyük bir zaaf besler. Ona aşık olur, ondan korkar. Daha sonra ona kavuşmak ise insanda gereksiz bir güven yaratarak onu sürekli el altındaymış gibi hissettirir ve bu duygularımıza da sirayet eder.
  • Paylaş
Sahte parfumun etkisi uzun sürmez ;)
  • Paylaş
İnsan öğrendikçe öğrenmek istemez merak gider ona karşı özlem gider düşünceler farklı öne kayar ama sonuçta insana aşık olursun onun yoğunluğu bir ömür sürer insan değişir merak ettirir bazen aşk şiir gibidir başı ve sonu Nazım ve Can Yücel bile tahmin edemez edemediği yerde aşkın kitabının finali hiçbir zaman olmaz.. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

415 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları