Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nejat İşler, Tayyip Erdoğan'ın yeğeni mi?

Bu konuda söylenmiş çok şey var ama internette yayınlanan yazılara bakıldığında böyle bir şey olmadığı ortaya çıkıyor. Kimileri "yüz hatları, alın yapısı benziyor, şaşıracaksınız... " diyor. Yahu insan insana benzer ve hatta yüz hatları da tabi benzeyebilir, al sana örnek "Yerli Cristiano Ronaldo":

Nejat İşler

Haber: sondevir.com/kultursanat/132939/yerli-r...

Hatta bunun "yerli Meireles versiyonu da var":
spor.internethaber.com/spor/spor-magazin...
Hatta ve hatta "yerli Stoch", "yerli Messi": twitter.com/muhtesem_slymn/status/32552...
haberinkalbi.com/gundem-haberleri/konya...

Ancak diğer taraftan Nejat İşler'in kendisinin direk bu konu ile ilgili hiç bir şey söylemediği görülüyor (en azından ben yazılarda karşılaşmadım) .

Benim kendi fikrim böyle bir şey olmadığı yönünde, neden mi:
Nejat İşler (tr.wikipedia.org/wiki/Nejat_%C4%B0%C5%9... ) :
"İstanbul'un Eyüp semtinde doğan, dedesi Feshane işçilerinden sayacı bir usta, babası da işçi olan İşler, ilkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde devam etti. İşler soyadını dedesinin işinden aldığını söylemiştir. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı. Nejat'ın parti organizasyonlarında işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa'dan T-shirt alıp Teşvikiye'de bu T-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise T-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı... "

(tr.wikipedia.org/wiki/Recep_Tayyip_Erdo... ) :
"Recep Tayyip Erdoğan, 26 Şubat 1954 tarihinde İstanbul Kasımpaşa'da doğdu. Erdoğan, ailesinin Rize'nin Güneysu ilçesinden İstanbul'a göç ettiği Kasımpaşa semtinde doğmuştur. 11 Ağustos 2004 tarihinde Gürcistan ziyaretinde "Ben de Gürcüyüm, ailemiz Batum'dan Rize'ye göç etmiş bir Gürcü ailesidir. " dedi. Tayyip Erdoğan, 2007'de NTV'de katıldığı bir programda Türk olduğunu da söylemiştir. Babasının Sahil Güvenlik Teşkilatı'nda görevli olmasından ötürü çocukluğu Rize'de geçti. Ailesi ile birlikte 13 yaşındayken İstanbul'a yerleşti... "

Bir de bağlantı kurabilmek için çok çok ilginç şu bilgilere bakmakta fayda var diye düşünüyorum: uludagsozluk.com/k/recep-tayyip-erdo%C4...

Bu kaynaklara göre bence aralarında bir bağlantı yok...
  • Paylaş
1

Merve Zlyrt, Dayısı diye duymuştum .sima benzerliği neyse de yürüme tarzı ses tonu da mi benzer 😁suanki hali ikizi gibi

Nejat İşler deyince alkolik biri aklıma geliyor yani Erdoğan'la tezat biraz.
  • Paylaş
Hayır değil.
  • Paylaş
Ama çok benziyorlar, çak badem bıyığı aynı dayısı....
  • Paylaş
Son cevap: Hayır değil...
  • Paylaş
Öyle olduğunun söylendiğini duymuştum. Alın yapıları da benziyor zaten.
  • Paylaş
yok artk
  • Paylaş
search et google da.. bak resimlere...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

10316 Görüntülenme9 Takipçi8 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Nejat İşler Tayyip Erdoğan'ın akrabası mı?