Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nekrofil ne demektir?

Nekrofili, necro (ölü) kelimesinden türetilmiş bir tür cinsel yönelim bozukluğu çeşididir. Nekrofili insanlar, ölü insanlara karşı ilgi duymaktadır. Özellikle bu cinsel sapkınlığa yönelen insanlar, genel olarak cinsel ihtiyaçları için cinayet işleme yoluna gitmektedirler. Dünya tarihindeki seri katillerin büyük bir kısmının, nekrofili ihtiyaçlarını gidermek için cinayet işledikleri bilinmektedir. Nekrofili, bir tür parafili çeşidi sayılmaktadır.

Bu çeşit sapkınlıklar bazı İslam ülkelerinde yasalaştırılmaya bile çalışılmaktadır:
haber365.com/haber/oldukten_sonra_6_saat... .
  • Paylaş
10

Gökhan Biçer, Peki 'parafili' ne demektir?

Şaman, Parfili nekrofiliyi de kapsayan bir çok sapkınlığın genel adıdır. Parafili bir kişinin yoğun fantezi, anormal arzular içinde bulunmasını tanımlayan psikoloji terimidir. Bu kişinin arzuları cansız varlıklara, hayvanlara (zoofili), ölülere (nekrofili), kendine veya eşine işkence yapmaya (sadomazoşizm) ya da çocuklara (pedofili) karşı olabilir.

Şaman, Bu bağlamda evinde milyar dolar barındırmak suretiyle paraseviciliği sergileyenler de bu başlık altında incelenebilirler.

Gökhan Biçer, Yani neticede patalojik bir durum.

Şaman, fili sözcüğü sona eklendiğinde her zaman patalojik bir durumu ifade eder. Filarmoni, filateli gibi başta kullanıldığında sağlıklı oluyor.

Gökhan Biçer, Bu arada ben de yanlış yazmışım siz de hocam. Pataloji değil, patoloji olacakımş doğrusu.

Şaman, Naaplım şimdi silelim mi? Bence kalsın bir daha sefere doğru yazarız. :)

Gökhan Biçer, Zaten hatalar silinmez, üzerlerine bir çizgi çizilir ve doğrusu yazılır. Burada böyle bir imkanımız yok :)

Gökhan Biçer, Neyse yaptıklarımıza itiraz eden olmadan biz kendi hatamızı bulabilmeyi ve yanlışımızı kabullenebilme olgunluğunu gösteriyoruz. Yoksa, geçmişin silgisi yoktur. İyi laf da kötü laf da ağızdan çıkmıştır bir kere. Belki özür dilemek gönül almaya yeter.

Şaman, Alea iacta est :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

118 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt