Bilmek istediğin her şeye ulaş

'Nekrofili' nedir? İnsanlar üzerinde nasıl ortaya çıkar?

Nekrofili ölülere karşı cinsel haz duyma ve ölü seven anlamını taşımaktadır. Kelimenin tıptaki karşlığı ise nekrophilia dır. Bu insanlar ölü bedenlere tecavüz edebilmek için iki yol seçer. Mezarlıklar ya da cinayetlerdir. Bu bir hastalık olduğu için seri katilliğe kadar giden tehlikeli bir durumu ortaya çıkarır.

Bu insanlar genellikle psikotik belirtiler vermiyor. Psikoz olanlar az bir kısmını oluşturuyor. Normal iş ve aile yaşantılarına devam edebiliyorlar. Ancak işlerini genellikle bunun üzerine ayarlıyorlar. Mezar bekçiliği, otopsi, kadavra vs.

Nekrofilik cinayetler konusunda tarihe geçen en ağır iki dava mevcuttur.

  1. Dennis Nilsen (1945-)'dir. İngiliz seri katil Nilsen, çocukluğunda aynasının karşısına geçip bembeyaz pudrayla kendisini bir ceset görünümüne sokarak mastürbasyon yapmasıyla bilinmektedir. Nilsen, öldürdüğü cesetleri parçalara ayırıyor, onlara bakıp mastürbasyon yapıyor ve bir noktada ceset parçalarını yeme eğilimi gösteriyordu. 1983'te çıktığı mahkemede ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştır.
  2. Jeffrey Dahmer (1960-1994)'dir. Genellikle özellikleri siyahi ve homoseksüel olan erkekleri öldüren Dahmer, cesetlerden parçalar koparıyor, onlarla oyunlar oynuyor, cinsel ilişkiye giriyor, her bir kurbanından parçalar saklıyor ve tüketmek için yiyordu. 17 kişiyi öldüren ve üst üste on beş kere müebbet hapis cezasına çarptırılan Dahmer, bütün kurbanları üzerinde nekrofilik eylemler düzenlemiştir.
Gördüğünüz gibi nekrofili ağır bir psikolojik hastalıktır. Normal bir insan için kullanılacak bir terim değildir. Egemen bağış gibi yanlış yerde yanlış anlamda kullanmayın diye bilgilendirmek istedim... :)

Sapıklık
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1209 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt