Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nymphomaniac filmi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Trier bence bir kadının böyle bir durumda neler hissettiğini/hissedebileceğini olabilecek en iyi şekilde perdeye yansıtmış. Özellikle vol1 sonunda sevdiği/aşık olduğu/hoşlandığı adamla birlikte olurken hiçbir şey hissetmediğini farkettiği an çok çarpıcı idi. Benim tek yadırgadığım şey kadının ve adamın gençliğini oynayan kişilerin ilerlemiş yaşlarındaki halini canlandıranların "bunlar farklı insanlar" duygusu uyandırması idi. Bu yadırgamam yüzünden filmi bir ara 2 farklı film duygusu ile izledim ve yeni karakterlere alışmam da zaman aldı. Ve sonu... Bence mükemmeldi :). Cinsellik ve duygu durum ile ilgili diyaloglar ve konuşmadaki benzetmeler de oldukça çarpıcı idi. Film bittiğinde kadının hayatı ve duyguları ile düşündürtürken, erkeğin cinselliğe bakışı ile ilgili de düşüncelerin dönmesini sağlıyor bence izleyende...
  • Paylaş
Öncelikle film iki kısımdan oluşuyor. Vol 1 ve vol 2 diye iki film yapmışlar. Ben vol 1'i izledim. Vol 2'yi daha izlemedim ancak film yaklaşımları ile kişilerin olaylara bakış açıları ile değişik düşünmenize neden oluyor. Özellikle hatasını anlattıktan sonra Trier'in "Yumurtayı kırmadan omlet yapamazsın. " sözü çok hoşuma gitti. Sex hastası birinin hikayelerini anlattığı bir film. Değişik örneklemeler, yaklaşımlar insanın ufkunu açmıyor değil. Tavsiye edebileceğim filmler arasında yerini aldı. 2. Filmi merakla bekliyorum.
  • Paylaş
Filmin iki bölümü de beni çok etkiledi özellikle anlatımı ve müziklerine şapka çıkardım diyebilirim. İnsan doğası, kadın erkeğin cinsellik ile bağını bence çok net anlatmış. İlk başlarda rahatsızlık veren utanç hissi duygusu yerini merak ve olağan normal algıya bırakması da filmin çok gerçekçiliği ve anlatımındaki yalınlığının başarısı olarak görüyorum. Kadının bağımlılığı ile savaşı içinize fena işliyor. Sonuç olarak çok başarılı bir yapım bence. Reklamını sadece açık sahnelerin cesaretiyle yapılmasının yanında bence zekice bir anlatım tekniği reklamın boş olmadığını ve iyi ki izledim diyebilmenizi sağlıyor.
  • Paylaş
NYMPHOMANIAC VOL II'yi sıcağı sıcağına bitirmiş bulunuyorum.
Film izlediğim en çarpıcı finallerden birine sahip.
Hele ki Ayna bölümünün finaline doğru gerçekleşen replikleri yazmamak için kendimi zor tutuyorum.
İyi seyirler.
  • Paylaş
3

Osman Tüysüz, Nerden izlediniz acaba ? Sitenin adresi var mı ?

Ayhan Şimşek, filmzas nokta kom sitesinde 1 ve 2. bölümleri bulabilirsiniz.

Osman Tüysüz, teşekkürler

İlk bölüm doğal geldi, ikincisi ilkine göre daha düşüktü bence. Bir de finali güzeldi.
  • Paylaş
Vol. 2 nin vol. 1 den önce izlenmesi gerekiyor bence.
  • Paylaş
Sonu iyi olmadı. Ama hikaye kurgu anlatım biçimi iyi
  • Paylaş