Bilmek istediğin her şeye ulaş

Neredeyse her sürücü günde bir kaç kez ihlal ediyor trafik yasalarını. Devlet neden trafik cezaları ile bütce açığını kapatmaz?

bir çok ödenmemiş borçları olanlara af çıkartılıp, ödeyenin kabahati ne diye sorulmasına rağmen ödemeyenlerin korunduğu ülkede, bütçe açığını trafik cezası ile kapatmaktan önce daha yapılacak çok fazla konu bulunmaktadır
  • Paylaş
şimdi türkiye için devlet olmak mı yoksa genel olarak uygulanan devlet olmak nedir sorusunu tartışmalıyız. bizim ülkemizde genelde sırtına yük bindirmek için vergi yükleyerek amaçsızca harcanan paraların telafisi için uğraşılmaktadır. ama genel olarak bakarsanız devlet anlayışı kendi vatandaşının yaşam standartlarını yükselterek sıkıntısız yaşamasını, onun ihtiyaçlarına uygun cevap vermesidir. aradaki tezat giderildikten sonra trafikteki uyumda ortaya çıkacaktır.
  • Paylaş
Devlet olmak vatandaşın sırtına yük bindirmekmidir, yoksa vatandaşın sırtındaki yükü azaltmakmıdır. Neden insanlar trafik kurallarına uymuyor diye bir araştırma yapılsa daha mantıklı olur. Emin ol yollar ve trafik nekadar uyumlu olursa, ihlallerde o kadar az olur.
  • Paylaş
çünkü cezalar gelir kapsamında değildir bütçe kanunu açısından.
  • Paylaş
sen borçlarını kapatmak için vatandaşa ceza kesiyorsan, bunun adı dikdatörlüktür!
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

396 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları