Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nerelisiniz? Doğup büyüdüğünüz yerle ilgili anılarınınz hala aklınızda mı? Neler değişti doğduğunuz/büyüdüğünüz yerde? Yoksa hala eskisi gibi mi?

Hiçbir yere ait değilim. İstanbul/Ayazağa semtinde doğdum büyüdüm. Hatırladığım ise eskiden mahallemiz vardı. Alabildiğine yeşil alan vardı. Sabahtan akşama kadar top oynardık. Mahalle kültürünü bazen özlüyorum, site kültüründe kimse kimseyi tanımıyor gerçi benim gibi sosyalliği çok sevmeyen biri için fena bir özellik sayılmaz ama insan o samimiyeti özlüyor. Şimdi yine aynı yerde oturuyorum ama o yeşilliklerin yerinde siteler var. Yavaş yavaş ormanıda yok ederler herhalde. Bir de şuan meşhur maslak 1453 projesinin yapıldığı yerdeki o devasa yangını hatırlıyorum. Alevlerin boyunun bir ağaç boyunda olduğu, binlerce ağacın kül olduğunu yangın
  • Paylaş
Beyoğluluyum. Ömerhayyam Caddesinde hatırladığım tek şey çingeneler olurdu(dolapdereden ve hacıhüsrevden gelip geçen) ki tarzlarını pek severdim=) . Mıntıkamla ilgili en sevdiğim şey beyoğluna çıkarken gördüğüm benim için inanılmaz merak uyandıran yanmış-terkedilmiş eski binalardı. Bakmaya doyamazdım. Hala çok severim terkedilmiş yerlere bakınmayı. En son geldiğimde pek göremedim. Sanırım artık heryer starbucks, mango, lc waikiki, roberts coffee... Tarzı şeylerle dolu =)
  • Paylaş
Hatay Reyhanlılıyım Kıbrısta büyüdüm liseyi Antakya da okudum üniversiteyi İstanbulda okuyorum yani eskisi neydi yenisi ne oldu bilmiyorum.
  • Paylaş
Sdgfdfg
edit: taslak olarak kaydetme amacındaydım, yanlış tuşa basınca bu oldu.
  • Paylaş