Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nikola Tesla radyo dalgalarının mucididir. Tesla'nın biyografisine bakıldığında günümüzde onun keşfettiği bir çok şeyi kullandığımızı görürsünüz. Şizofreni teşhisi konulan, aseksüelliğiyle tanınan bu yarı deli ama aynı zamanda süper zeka adam olmasaydı neler kaybederdik?

Nikola Tesla "zararsız" kablosuz elektriği bulup başarılı deneylerini yapmış bir adamdır. Onun bu başarısının arkasında yatan sır ise duyduğu her şeyi anında gerçek bir şekilde hayal edebilmesidir. Yani biz nasıl görüyorsak o da aynen o canlılıkta hayal ediyordu ve hatta fizik kurallarını bile aynen beyni hesaplıyordu. Bu sayede bulduğu bütün icatlarını önce beyninde çalıştırıp hiç bir kağıt kalem kullanmadan yapıyordu ve hiç bir pazarlama girişiminde bulunmadığı için maddi yönden çok sıkıntılıydı. Geçen sene biyografi kitabını görene kadar adam benim için yoktu bile. Size de tavsiye ederim.
  • Paylaş
1

Hakan Köse, Biyografi kitabının linkini yazarsanız sevinirim.

Alternatif akımı, dolayısıyla tüm elektrikli cihazlarımızı kaybeder, doğru akım ampulüyle aydınlanırdık.
  • Paylaş
En önemlisi insanları yargılama ve etiketleme özelliğimizi kaybederdik. Şizofren ve aseksüel olduğuna vurgu yapılmış. Bu paragrafı bir kere okumuş olan birine sorsak, aklında kalan ilk kelime ya da cümle şizofren ve aseksüel olacaktır diye düşünüyorum. O kişi radyo dalgalarını bulmuş ve bunun dışında ne olduğu pek de önemli değildir fen bilimleri için ama yaptığı olayın yanında kişisel özellikleri (olumsuz) de bulunuyorsa insanları yargılama ve etiketleme özelliğimizden hiç birşey kaybetmemişiz demektir :)
  • Paylaş
Sokaklarımızdaki kablolar resimdeki gibi olurdu (1888 yılı NewYork DC hatları)

Fizik Kuralları
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1000 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt