Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nişan alışverişi nedir?

Kız tarafının damada, erkek tarafının da geline bir takım hediyeler alınmasının olmazsa olmaz kabul edildiği nişan alışverişinde neler alındığını neler yapıldığını bizimle paylaşır mısınız ? Düzenle
Nişan bohçası. Yöreden yöreye değişiyor gerçi, kiminin haberi bile yok kimi ise çok önemsiyor ve olmazsa olmaz gözü ile bakıyor.
Demirbaş alınacaklar listesi;
Damat tarafının gelin için olmazsa olmazı; iç çamaşırı takımı, gecelik takımı, terlik ve gelinin en yakınlarına ufakta olsa bir hediyedir (gömlek, çorap, fular vs) , aile büyükleri olayın güzelliğine kaptırıp, havlu, yazma, çorap ta koymakta hatta daha da işi büyütenler makyaj malzemeleri gibi ekstra malzeme götürmekte sakınca görmemektedir.
Gelin tarafının damat için olmazsa olmazı; iç çamaşırı, pijama takımı, terlik ve aile yakınlarına ufak hediye. Yine aşka gelen aile büyükleri çorap, traş seti vs gibi ek hediye çeşitleri ile bohçayı zenginleştirmektedir.

Ama her ne kadar geleneklerinden kopamayan yada aile büyüklerini kırmamak için bu düzende gidenler olsa bile, kendi bohçalarını kendileri hazırlayan ( iç çamaşırı ve pijama, gecelik vs) giysi seçimlerine kendileri karar veren gençlerimiz de bulunmakta ve bu şahıslarla gurur duyulmaktadır:)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

202 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt