Bilmek istediğin her şeye ulaş

Nofollow ve dofollow backlink nedir?

PR6'dan nofollow almak mı , PR2'den dofollow almak mı daha etkilidir ?Düzenle
İnternet sitelerinin sayısı arttıkça, buna paralel olarak spam da arttı. Backlink kazanarak daha iyi konuma gelme, daha fazla hit kazanma hırsı ile yayılan spam, sadece spama maruz kalan websiteleri için değil, algoritmasını etkileyen Google için de rahatsızlık verici hale geldi. Bu nedenle, 2005’li yılların başında Google site sahiplerine yeni bir yöntem getirdi : "rel=nofollow". Daha sonra diğer arama motorları tarafından da desteklenen bu etiket sistemi ile, artık websiteler, dış bağlantılarından dolayı zarar görmüyor. Aralarında WordPress’in de bulunduğu pek çok sistem de artık bu etiket sistemini destekliyor. Artık bu sistemlerde yorumlara eklenen linkler otomatik nofollow etiketi alıyor.
Peki nedir “nofollow” hangi mantıkla çalışır ? Bu etiketin çalışma mantığı ve ne işe yaradığı hakkında pek çok farklı değerlendirme var. “Nofollow” etiketinin ne olduğunu, ne olmadığını açıklayarak anlatmak istedim.
  • rel=”nofollow” = “Bu linki görmezden gel, gitme, gezme” : Bu bilgi yanlıştır (bunu yapan “nofollow” değil “noindex” dir).
  • rel=”nofollow” = Sitenin Google’da yükselmesini sağlamaz : Bu bilgi yanlıştır.
  • rel=”nofollow” = Bağlantı verilen siteyi olumsuz etkiler : Bu bilgi yanlıştır.
“nofollow” etiketi, link için değil sadece pagerank değeri için bir görmezden gelmedir.
  • Paylaş
Ekleme olarak Nofollow'da DoFollow bağlantı gibi web sitesi ve seo için faydalıdır.
  • Paylaş
Becerilerinizi aşan bir işe girmek için, bir tanıdığınızın referansına başvursanız da, insan kaynakları o iş için yeterli olmadığınızı hemen anlayacaktır. İşe alım kısmını atlatsanız bile, gerçek bir süre sonra ortaya çıkar, hem siz, hem de referansınız zarar görür.
yilmazsarac.com.tr/backlink-olusturma-yollari-2019/
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

25 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt