Bilmek istediğin her şeye ulaş

NTV'deki 'XYZ' programı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Bence harika bir program. İlk karşılaştığımdan beri ara ara izliyorum. Format olarak gerçekten de Türkiye'de yapılması gereken ama yapılmayan bir program türü olmuş. Konuların seçimi de çok iyi bence ve o konu hakkında programa davet edilen akademisyenler, bilim adamları da gerçekten de sadece bilgileri ile değil, bildiklerini açıklama yetileri ile de çok faydalı oluyorlar.

Normalde, benzer konular üniversitede derslerde veya laboratuvarlarda tartışıldığında kullanılan teknik veya bilimsel dil ve terimler çok farklıdır ve bunları televizyon karşısındaki insanların direk algılaması zordur ama programda gerçekten de her şey yalın bir şekilde açıklanıyor çoğu zaman.

Benim en sevdiğim bölümlerden birini buradan izleyebilirsiniz:

İlk kısım:
tvyo.com/tvyoyasam/video/x-y-z-8-kasim-2012-yayini-i

İkinci kısım:
tvyo.com/tvyoyasam/video/x-y-z-8-kasim-2012-yayini-ii
  • Paylaş
İsmet Berkan hem çok iyi konuklar seçiyor, hem de konunun anlaşılmasını sağlıyor. Konuklar alışkanlıkla teknik terimler söyledikçe veya bazı önemli yerleri atladıkça hemen müdahil olup onları kırmadan, sohbeti bölmeden çok güzel bir şekilde açıklattırıyor, iyi açıklayamadılarsa "ben şu şekilde biliyorum, doğru mudur?" diye hak diliyle açıklayıp onay alıyor. Birçok televizyonda gördüğümüz polemik dolu sözde bilim programlarından sonra ilaç gibi geliyor bu program.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

881 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt