Bilmek istediğin her şeye ulaş

Obezite sınırında olan bir kimse için düzenli yürüyüşlerin ölçüsü ne olmalıdır?

Yürüyüş süresi ve düzeni nasıl ayarlanmalıdır ?Düzenle
Yürüyüş aslında çok fazla kalori yakan bir şey değil. Ben de bir aralar 10 kilo fazlamı vermek için araştırmıştım. Yürüyüşle yakabileceğiniz kalori miktarları aşağıda var.
Sağlık

Yürüyüş zayıflamak isteyen bir insan için bence oldukça zaman kaybı oluyor, formda kalmak isteyenler için aynı şeyi söyleyemem. Zayıflamak için ben öncelikle yemeyi oldukça kesmiştim. Sabah akşam birer kase yağsız sütlü Nesfit, öğlen bir meyve, akşam da spordan sonra bir adet ödül birası. Bir de Wii Dance Pad alıp gerçekten sırılsıklam terleyecek bir hızda en az iki saat tepinme. Alet 2000 kalori yazana kadar üstünden inmemiştim hatta çalışmadığım günlerde 3000 kaloriye kadar çıkıyordum. Bu şekilde bir ay gibi kısa bir sürede 10 kilomu verip ideal kiloma ulaşmıştım. Ardından da yemeklerime dikkat ederek ve spor yapmayarak üstünden 3 yıl kadar geçmesine rağmen ideal kilomun sadece 2 kilo üstüyle yaşıyorum. Kilo vermek sadece girdi çıktı hesabıyla mümkün. Bence düzenli yürüyüşün ölçüsü günlük aldığınız fazla kalorileri ve belki de iki katını yakmak olmalı en azından.

Zayıflama yolunda yürüyüşten çok daha fazlasını getiren koşu için de değerler aşağıda:
Sağlık

Sağlık

İlla ki yavaş hareket edeceğim diyenler için zayıflama gibi bir seçenek tamamen yemeyi kesmek harici olduğunu sanmıyorum. Giren kaloriler bir şekilde yakılıp çıkmalı, o da ancak yorularak, terleyerek oluyor...
  • Paylaş
5

Hakan Köse, Bu listedeki rakamlar kesinlikle doğru. Daha bugün 7 km hızla 30 dk. yürüyüş ve 10 dk. 9 km hızla arada koşunca totalde 300 civarı kalori gösteriyordu (kilo 70 civarı).

Şaman, Evet güzel detaylı yazmışlar listeyi, bana da tutarlı geldi. :) Ölesiye bir saat zıplamak 800 kalori yakıyor...

Eski Inploider, 100-115 ya da ustu olan bir kimse koşamaz ama. Yani 5-10 Dakka en fazla dayanabilir.

Şaman, Doğrudur üstat, bunlar oldukça teorik değerler, o adam koşmak istiyorsa önce biraz boğazından kesip zayıflamalı derim, ya da yürüyerek uzun sürede yakacak.

Fat Ma, en sağlamı ağzına sahip çıkacaksın yemeyeceksin yemek

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

784 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt