Bilmek istediğin her şeye ulaş

Odaklanabilmeyi nasıl başarabilirim?

Zamanım bir hortum tarafından emiliyor. Zaman verimsizliğini odaklanma takip ediyor. Stres ve sonuç olarak bana bir şey kalmıyor.Düzenle
Bende bu sorunun cevabını çok aramış biriyim. Kısaca özetleyecek olursam ; belli bir kısmı "anda olmak "şeklinde bir alışkanlık edinmeye yönelik egzersizler (göz egzersizleri duvara bir nokta koy her gün süreyi uzatarak sadece nokta ile ilgilenip diğer istemsiz düşünceleri bloke etmeye yönelik egzersizler).Bir kesim odaklanmayı sağlayan amiyane bir tabir ile kocakarı ilaçları , kurşun döktürme ve uzak doğunun mucizevi bitkisi ginseng ... Tabi not etmeliyim denemedim (egzersizler hariç) . Ginseng hap halinde satıldığını da öğrendim ama uzun süre kullandığınızda tehlikeli ve çok fazla enerji vs verdiği için de kullanmayı bıraktığınızda bitik pilli kumanda gibi dolaşıyorsun etrafta diyen de vardı, çok memnun kalan da ... : -)
  • Paylaş
Kimse bilmiyor. Endorfin ilaçları satalım biz. Öğrenmeye de gerek yok değil mi?
  • Paylaş
Kendisine çok fazla yüklenen birey odaklanamaz. Kaldıramayacağınız görevler edinmemeli yapabildiklerinize yoğunlaşmak odaklanmayı getirebilir.
  • Paylaş
Dikkat eksikligi de olabilir ki bu ilaçsız çözülmüyo diyolar ya da diyemiyorum detayları bilmedigimden pek cok baska sey sebep olabilir. Sebebi bilmeden çözüm öneriside anlamsiz olur tabi
  • Paylaş
Belli bir şeye odaklanabilme yetiniz düşkünlük durumunda ise bunu kazanmak sizin elinizdedir. Bitkisel ilaçlardan takviye alabilirsiniz yada meditasyona ilginizi artırabilirsiniz. Zihninizdeki düşünceleri temizleyerek odaklanabilmenizi artırabilirsiniz. Size önerim sağlıklı beslenmenize dikkat etmelisiniz. Zeka oyunları oynayabilir zihninizi esnetebilirsiniz. Spor ve yürüyüş yapmakta sizlere iyi gelecektir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

83 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları