Bilmek istediğin her şeye ulaş

Odamı hangi renge boyarsam konsantrasyonumu en üst seviyede tutabilirim?

bi yerde okumuştum bazı renkler konsantrasyonu ve çalışma azmini arttırıyormuş? yanlış hatırlamıorsam bunlardan biri sarının bir tonu.deneme amaçlı kahve tonunda güneş gözlüğü denedim odamda güneş gözlüğü ile dolaşıyorum ve evet kesinlikle fark ediyor:)Düzenle
Pastel rengi boyalar konsantrasyonunuzu bozmadığı gibi hayal gücünüzüde etkileyip arttırabilirken. Siyah ve beyaz tonları sadece gözü yormadıkları ve konsantrasyonunuzu bozmadıklarıyla kalır.
  • Paylaş
Vermeyince haluk, neylesin mahluk diye bir sözden yola çıkarak, konsantre olmaya niyetiniz yoksa, isterseniz dünyada olmayan bir renk icat edip boyayın yine olmaz. Renkle filan olmaz o işler insanın içinde olacak, ha belki kaliteye katkısı olur o da bir tık işte ve tercihim mavi. Çok açık lila.
  • Paylaş
Renkler gerçekten etkilidir. Sanırım bir sınava hazırlık sürecindesin. Ben odamın bir duvarını siyaha boyayıp üzerine sarı renkle fizik formülleri yazmıştım. Üniverstede bile hatırlıyorum işime yarıyor. Renklere gelince sarı renk acıktırır. Mor lila renkler dingin bir kafaya sahip olmanı sağlar, rahatlatır. Mavi ama açık olacak rengi gözü en az yoran renktir. Özellikle bilgisayar ekranımı mavi tercih ediyorum. Sende konsantrasyonunu arttırabileceğini düşündüğün şekilde bir çalışma ortamı düzenleyebilirsin.
  • Paylaş
Renk seçimi mobilya, ışıklandırma, cephenin boyutuna, perdelerin rengine göre yapılmalı bence mekanla alakasız bir renk seçimi daha fazla rahatsızlık verir.
Ağır pastel tonlar bile sade kullanım ile dingin bir ortam oluşturabiliyor.
  • Paylaş
İnsan doğası mutlak suretle değişkenlik gösterir .

bilinç altımıza soktukları renk manalarına uyulmamalı , örneğin kırmızı sinirlendirir gibi : D

peki ne yapmalısın ?

seni huzurlu hissettirecek rengi sen bilirsin . Fosfor yeşili beni hayâl perest yapar : D seninde açık tonlar işine yarar gibi . Gibi diyorum çünkü siyaha baktıkça içim açılıyor diyen insanlar var :) değişken
  • Paylaş
Hani ana haber bültenlerinde sınav zamanları hangi renk giyilmeli tarzı haberler olur ya, sarı'nın konsantrasyonu arttırdığın dair bir şeyler kalmış benim aklımda. Ya kalemtraşınız ya kaleminiz ya da tişörtünüz sarı olsun falan diyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.

Duvarlar sarı olabilir ama hiç sevmediğim bir renk, konsantrasyon arttırır mı bilmiyorum. :)
  • Paylaş
Uzmanlar konsantrasyon için mavi rengi öneriyor
  • Paylaş
Fengshui
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

275 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt