Bilmek istediğin her şeye ulaş

ODTÜ PDR tam burslu İngilizce okumak çok zor olur mu? Hazırlığı kalmadan geçebilir miyim (İngilizcem iyi değil)?

ODTÜ'de mühendislikler hariç hiçbir bölüm çok zor değildir. Zaten mühendislik merkez binasından aşağıdaki bölümlerde okuyanlar bahar gelince fizik çimlerine yayılırlar, yata yata okumaya devam ederler. Yani PDR kesinlikle zor bir bölüm olmayacaktır ama sonuçta herkes kendi seviyesindeki insanlarla aynı bölüme yerleştiğinden ve ODTÜ'de genellikle çan uygulandığından yine kendi bölümünüzdeki insanları geçmek zorunda kalırsınız. Yine de çok zor olmayacaktır.

Hazırlık sınıfına gelince; zaten İngilizce bilmeyenlerin İngilizce öğrenmesi için vardır. Orta ve iyi derecede bilip yine de proficiency sınavını geçemeyenler yata yata o sınıfı bitirebilirken alt seviyede ve hiç bilmeyenler biraz gayret göstermelilerdir. Okulun tüm bölümleriyle kıyaslanınca en kolay sınıfıdır, eskiden hazırlıkta kalan atılırdı artık atılma da kalktığı için yine de kalanlar olabiliyor. Çalışırsanız geçebilirsiniz.
  • Paylaş
Ben de Ege Üniversitesi İktisat mezunuyum. %70 ingilizceydi dersler ve benimde ingilizcem iyi değildi. Hazırlık sınıfını herkes yatarak geçerken ben geçmek için çok çalışmıştım. Aynı şekilde fakülteye geçtiğimde ingilizce olan dersleri büyük bir ciddiyetle çalıştım ve hiç bir dersten kalmayarak mezun oldum. Şimdi ingilizcen iyi mi diye sorarsan cevabım hayır! Sadece dersleri dinleyerek ve anlamaya çalışarak dersleri geçmeyi başardım. Bence sen de yapabilirsin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

151 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları