Bilmek istediğin her şeye ulaş

ODTÜ uzaktan eğitim ile "Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı"na katılanlarınız var mı? Eğitimlerden memnun kaldınız mı? Tavsiye eder misiniz?

Bilgisayar Mühendisliği'nin 8 temel eğitiminin verildiği bu sertifika programına daha önce katılmış olan kişilerden duyumlarınız nelerdir? Tavsiye eder misiniz?Düzenle
Merhaba, 2013 öğrencisiyim. Listede belirtilen konularda eğitimler veriliyor, teknoloji olarak biraz eski olan web üzerinden çalışılıyor fakat dönem sonu yaptığımız görüşmeler sonrasında bu yıl ciddi değişiklikler olacağını öğrendim. C dersi yerine Java geleceği söylentiler arasında. Web / text tabanlı eğitim yerine video konferans gibi daha etkileşimli bir yöntem kullanılacağı söyleniyor.

Genel olarak dersler teorik geçiyor ve yazılım / bilgisayar sistemleri mantığını anlamak açısından çok yararlı oldu.

Fakat amacınız MySQL, PHP, Linux gibi bir sistemi daha derin seviye de öğrenmek ise yanlış tercih olacaktır. Fakat Veritabanı mantığı, düşünme sistemi gibi daha temel bilgi istiyorsanız ufkunuzu açacağını, yüzeysel kullanımının altında ne kadar derin yöntemlerin yattığını öğrenmek açısından çok faydalı olacaktır.

Bitirme projemiz: idea2.metu.edu.tr/~s16062
NOT: Her dönem öncesi ve sonrası her ders için ODTÜ'de derslikte eğitim verilmektedir. Alaylı (üniversite mezunu olmayan) öğrencilerin mutlaka o havayı solumasını tavsiye ederim.
  • Paylaş
Eğitim 2014 - 2015 Dönemi Kayıtları Başladı! Detaylı Bilgi: idea.metu.edu.tr
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR