Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ofis dekorasyonunda verim ve şıklık için nelere dikkat etmek gerekir?

Bence en önemlisi ışık ve rengin doğru şekilde seçilmesi.Çalışanların verimliliğini artıran en önemli faktör bana kalırsa.Tabi ki rahatlık ve şıklığı geçmeden olmaz.Şık olup da rahat değilse baştan elenmeli bence...İkisi bir arada aranmalı.. 
                   İşte birkaç farklı ofis tasarımları

Dekorasyon
              
Dekorasyon

         BEN BUNU SEÇERDİM..^^))
  Dekorasyon

  • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, google ı mı anımsatıyor ne :)

Mesela bizim okulun kütüphanesinde olan bir sistemden bahsedeyim.Sandalyeler ses çıkarmıyor.Yani tam çalışıyorsunuz ve sürekli bir sandalye sesi var.Zaten insanlar sürekli hareket halinde ve birde sandalye sesi ile verim kaybetmeniz kaçınılmaz.

Tabi ki sadece sandalye değil,sandalye ile uyumlu zeminde olmalı ki,gürültü kirliliğini engelleyebilelim.


İş ortamında verimin payının yüzde 19 olduğu da istatiksel olarak kanıtlanmış.Aşağıda da bu konuyla ilgili bi kaç istatiksel resim var :

Dekorasyon

Dekorasyon

Dekorasyon

Dekorasyon  • Paylaş
Şirketin mimarlık departmanında çalışan bir mimar olarak utanarak söylüyorum ki masa yüksekliğimiz 70cm yani standartın 5cm altında ... ve çalışan herkeste sırt ağrısı var ... sonunda benimde omuzumda su toplaması oldu en kısa sürede korse vari bişey giymem gerek çalışırken ... bir ofis böyle olmamalı ... hani nasıl olmalı ya standartlara dikkat etmeli ... çalışma birimlerinde de ısıklandırmasında da ... süsü püsü de şirketin çalışma prensiplerine göre değişir ... aaa birde doğal ışık çok önemli her ne kadar çoğumuz yapay ışıklar altında çalışmak zıorunda kalsakta ... :(
  • Paylaş
Renk önemli, bir diğeri ise ofislerin içinde oturma konumu, çalışan için nefes alınabilir bir ortam olması önemli 50 m2 odaya 10 kişi sığdırmak hem şıklıktan eser bırakmıyor hemde verim hızla düşüyor. Ben ofis içi şıklığı konfordan sayıyorum.
  • Paylaş
Modern olması
gözü dolayısıyla çalışanı yormayan verimi düşürmeyen sade renkler
ferahlık, minimum yer kaplayarak maksimum depomala saglayan raf ve dolaplar
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

819 Görüntülenme13 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları