Bilmek istediğin her şeye ulaş

Öğrencilere tablet PC dağıtılması gerekli midir? Bu kaynak daha iyi bir şekilde değerlendirilemez mi?

Bence eğitim için iyi bir adım olabilir. Ancak sadece tabletlerle kaliteli bir eğitim sağlanabilir mi bilemiyorum. Görsel olarak anlatılan konunun tabletlerle desteklenmesi daha kalıcı ve öğretici olur diye düşünüyorum. Verilen kaliteli bir eğitimin ardından öğrencilerin başarısı artırılabilir. İlkokul seviyesindeki çocuklara dünyanın güneş etrafında dönüşü sözel olarak anlatmak yerine hepsinin önünde bulunan tabletler aracılığıyla görsel bir şekilde anlatmak gayet öğretici olur. Ayrıca bildiğim kadarıyla müfredatın hepsi tabletlerde bulunacakmış bu da kitap taşıma derdini ortadan kaldırdığı için ufak çocukların yararına olur.

  • Paylaş

Eğitim bireyin davranışlarını kendi yaşantıları yolu ile kasıtlı ve istendik yönde değiştire bilme sürecidir.

Bu proje teknoloji ile daha iç içe birey yetiştirmeye yönelik olabilir ama insan ilişkilerini ve okuma yazma yönünde benim gibi zayıf bireyler ortaya çıkarabilir. İnsanları hazıra alıştıran bir sistem bilgisayar, araştırma internette değil doğada yapılmalıdır. Tabletle öğrenci arasındaki mesafeyi nasıl koyacaklar bunu bilmek lazım. Tablet başında yeni bir nesil.

  • Paylaş
Bill Gates der ki eğitim klavye ile olmalıdır. Yani input output ilişkisine vurgu yapıyor. Tablet cihazlar read-only'dir. Üreten değil tüketen bir nesil yetiştirir. Tabiki katkıları da olacaktır ama tablet cihazların eğitimde nasıl kullanılması ile ilgili bilimsel araştırma ve tartışmalar kamuoyu gündemine sunulmalı.
  • Paylaş
1

Alper Altuğ, Başarıyı yakalayamazsak, tabletleri sorumlu tutarız :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

654 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt