Bilmek istediğin her şeye ulaş

Öğrencilerinizin daha rahat İngilizce konuşması için neler yapıyorsunuz?

Bu zamana kadar gramer ağırlıklı eğitim gördüklerinden öğrencileri bir türlü rahat konuşturamıyorum. Karanlık ortamda denedim, birbirlerini görmedikleri zaman daha rahat konuştuklarını fark ettim. Sizin bu konuda yetişkin gruplarda uyguladığınız ilginç yöntemler var mı?Düzenle
Ben İngilizce öğretmeni değilim, ama ağırlıklı İngilizce okudum ve 720 saatlik bir yetişkin eğitim kursu aldım. Bu yüzden öğrenci açısından yanıtlayacağım soruyu. Bir kere bol bol kalıp cümle öğretin. Bir çok yerde kullanılabilen kalıp cümleler grameri düşünmeden sıkışılan yerde söylenebiliyor ve suskunluğa ilaç gibi geliyor. Konuyla ilgili küçük skeçler yazdırın sonra da onları oynatın. Kağıtlardan zaman zaman baksalar da eğlenceli olduğundan utangaçlığı kırıyor. Ayrıca İngilizce şarkılar hem kolay öğreniliyor hem kelime öğretiyor hem de kelimelerin söylenişini öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

Ne kadar eğlence, o kadar öğrenmece :)
  • Paylaş
1

Ece Naz Sonat, Teşekkürler dikkate alacağım... :) Yalnız maalesef çoğu yetişkin grup oyun, skeç tarzı etkinliklerden kaçınıyor. Çocuklara öğretmek kadar eğlencelisi yok. :)

Sevgili arkadaşlar öğrencilerin daha rahat konuşmaları, hocayla doğrudan alakalı değildir. Elbette uzman bir hoca zamanla öğrencisine daha çok cesaret vermeli ve öğrenciyi konuşurken daha rahat olmaya teşvik etmeli. Psikiyatri veya psikoloji otoritelerince Zenoglosofobi tanımıyla da açıklanabilecek bu durum aşılması zor değildir Zenoglosofobi nedir ve aşmak için neler yapılır diyorsanız lütfen blogumdaki bu yazıma göz atabilirsiniz englishturkiye.com/zenoglosofobi-nedir-i...
  • Paylaş
1

Ece Naz Sonat, Teşekkür ederim yanıtınız için. :)

Ben öğretmem değilim ama İngilizceyi duolingo'dan öğreniyorum ve çok memnunum.Anlama, konuşma ve yazmayı aynı anda öğretiyor.bence öğrencilerinize destek olması bakımından güzel bir proje.
duolingo.com/
  • Paylaş
1

Yoldan Geçen, duolingo çok zevkliymiş gerçekten, bir bakıp çıkacaktım ama profil bile açtım :)

Bir yıl ingilizce hazırlık okudum yine ingilizcem vasat... Sebebi ise grammer bilgisi verilmeye çalışılması, grammeri biliyoruz ama nasıl kullanacagız o grammeri onu bilmiyoruz... . Bence kelime ögrenmek önemli ve nasıl kullanılacagı çok fazla pratikle ögretilmeli... .
  • Paylaş
Bence herşeyi oyunla planlayın çocuklar oyunla ögrenir. İngilizce diyalogları sınıfta uygulatın yaparak yaşayarak öğrenme ödev olarak bol bol yeni kelimeler öğrenmeleri için teşvik edin . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

322 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt