Bilmek istediğin her şeye ulaş

Oğuz Atay'ın en iyi kitabı hangisidir?

Şöyle bir durum var aslında Oğuz Atay diyince; Facebook'ta hayran kitlesi epey yüksek olan 'Felsefe Kulübü' sayfası uzun süreler boyunca Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar kitabından alıntılar yaptılar. Ve o dönem Tutunamayanlar kitabı satışı canlanmaya başladı ve sayfanın bu hareketi piyasada ufak kıpırtılara neden oldu.

Ama asıl canlanmaya ve kitapçıların raflarının tekrar bu kitap ile doldurmalarına neden olan şey, TRT1'de yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinde karakterlerden biri, kör olan kız arkadaşına bu kitabı okuyordu. Bu sayede o tatlı satırlar ve okuyanın o kitaba laik ses tonu sayesinde kitap ilgi görmeye devam etti.
  • Paylaş
1

Sedat Durmuş, teşekkürler başta yorumun için sonra da aslında ben de bir leyla ile mecnun fanatiği olarak orada görüp ve dediğin gibi yavuz' un sesinden dinledikten sonra merak edip sormuştum.

Ben Tehlikeli Oyunları okumuştum.Baş karakterin kendisiyle konuşması şeklindeydi.Aslında kurgusu da güzeldi.Şiddetle tavsiye ederim:)
  • Paylaş
7

Sedat Durmuş, şiddedi ne kadar ? :D Eğer çok şiddetle öneriyorsan okuyacağım :D

Cnsu, vuu çok değil açıkçası,biraz psikolojik bi kitap,kaptırma ihtimaliniz var=)

Sedat Durmuş, vuuu :) Aslında severim ben öyle psikolojik temalı şeyleri film izlerken bile öyle olması daha çok hoşuma gidiyor :) bu kitabın benim gözümde + bir değer almasını sağladı :)

Cnsu, iyi okumalar o zaman=)

Sedat Durmuş, sağol cansu da :) ben bir de oğuz atay' ın tutunamayanlar adlı kitabının iyi olduğunu duymuştum muhabbet güzelken onuda aradan çıkarıverip sorayım dedim bir bilgin varmıydı onla ilgili ? :)

Cnsu, evet gördüm çok kalın bir kitaptı=)şaka bi yana okumadım,yorum yapamayacağım

Sedat Durmuş, bence çok güzel bir yorum yapmışsın :) biz Türkler için zaten kitabın dışı daha önemli deriz ya cuk diye oturdu valla :)

Bir bilim adaminin Romani kitabini okumustum super bir anlatimi vardi ama daha sonra baska bir kitabini okumadim :(
  • Paylaş
1

Sedat Durmuş, teşekkürler :) bana bir türlü kısmet olmadı okumak ya :(

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2288 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt