Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversite okuyan bayanlar %85-90 oranında mutlaka flört (sevişme, öpüşme v.s gibi) ediyor. Görüşü konusu olduğunda genelde bu düşünce hakim sizce doğruluk oranı yüksek mi? Cidden kendisini tertemiz saklayanların oranı çok mu az?

Benim de merak ettiğim acaba 18 yaşındaki kızlar kendileri mi gidip sevişelim diyor yoksa bunu erkekler mi istiyor? Seninle olunca meryem ama başkasıyla olunca okşan mı oluyor?
 • Paylaş
Sorunun neresinden tutsam bilemedim. Soru da değil zaten. Hem savcı hem yargıç olunca böyle olması da doğal tabi. Ben bir soru yönelteyim. % 10 - 15 neyine yetmiyor? Üniversiteye giden kadın sayısını düşününce bayağı bir insan ediyor. Madem o kirli % 85-90 kitleden bu kadar rahatsızsın senin gibi düşünen insanların oturduğu mahallede yaşarsın, senin gibi düşünen insanlardan ekmek, su alırsın, senin gibi düşünen insanların yönettiği bankalarla iş yaparsın. Bu da yetmiyorsa eğer mesala İran'a gider orda yasarsin. Ev partilerine katılmazsın olur biter veya Suudi Arabistan'a gidersin ama dikkat et, oğlancılar seni parlak bulurlarsa affetmez, ellerler. Kirlenirsin mazallah. Bizden uzak ol da... .
 • Paylaş
2

Şaman, Bir deliren ben değilmişim, ne güzel :)

Doğan Ataman, Akp zihniyetine iyi cevap. Destekliyorum.

Dünyaya bi gelmişsin yaş daha 0.1 ve hiçbir şey bilmiyorsun. Tek farkında olduğun karnının acıkmış olması ve bedensel rahatsızlıklar.
Gel zaman git zaman derken günler ayları kovalamaya başlamış;
0.2
0.3
0.4
0.5
0.6
0.7
0.8
0.9
0.10
0.11
0.12 ve 01'sin. Artık emekliyorsun.
Az çok istediklerin ve istemediklerin belirginleşmeye başlıyor.
02 - 03 - 04 derken yürümeye, konuşmaya başlamışsın. Herkes seni seviyor, kucaklıyor bir sevgiselidir öyle gidiyor ki dünyanın kendisi sensin. En büyük sistemsin. Ne istersen yapıyorsun. Koşuyor, düşüyor ve canın acıdığında ağlıyorsun. Sürekli sorular soruyorsun Pervane herkes etrafında.
Ve 05 - 06 - 07'li yaşlara geldiğinde evinin dışında da yaşıtlarınla karşılaşıyor ve ilk benciliğini sergiliyorsun! O benim oyuncağım, o benim babam, annem; müthiş bir sahiplenme duygusu! Al senin olsun diyebilene ne mutlu:) Her şeyi bilme çabası ise takdire şayan. Büyükler çoğu kere yetersiz ve geçiştirici. Kısaca şurada birbirimize yapmaya çalıştığımızı yapamıyorlar!
08 - 09 - 10 ve 11. Yıllara gelindiğinde ise ilk sorgulamaların başlıyor. Anne baba öğretmen arkadaşlar derken artık neden, niçinlerinle bir karakter oluşturuyorsun. Her şeyin kırıldığı an olabilir mi acaba bu an?
Sonra 12 - 13 ve 14 oluveriyorsun. Ve bazen ne olduğunu anlamadan bu senin karın bu senin kocan deyiveriyor birileri. Az değil hani yılda 310 Bin çocuk bu ve dünyada değil burada Türkiye'de. Ve sen buna ses kulak olmuyorsun!
Peki olmuyorsun da ne oluyor, hiç düşündün mü? Yine de adını koyalım biz.
T E C A V Ü Z oluyor bu çocuklara hemde her gün defalarca, defalarca ruhun emiliyor. Karşında biri var ve sana bir şeyler yapıyor, yaptıkça mutlu oluyor ve sen ses çıkartmayıp memnun göründüğünde sana iyi davranıyor. Aksi halde ne olacağını tecrübeyle sabitledin.
İşte! Yani daha Alfabeden öğrendiklerini yan yana getirip iki cümle kurmadan sana kurulan evde mutluluk numaralarıyla görmediğin dünyanın en mutsuz çocuklarını yetiştiriyorsun. Hemde kendinle birlikte. Her yıl 310 Bin çocuk. ÜÇ YÜZ ON BİN.
*
Görücü usulu, beşik kertmesi, akraba evliliği derken değişen dünya ekseniyle birlikte geldiğimiz şu günlerde hadi biz buna 1990 sonları diye bir çizgi koyalım; kapalı toplumumuz ekonomi de bir ailenin geçimi için bir başına bir erkeğin getirdiği azami maaşla geçinememeye başladı ve kadının çalışması yassaah tabusu yıkıldı.
N'oldu ne demekti bu?
Bunca zaman kadının yeri eviydi hani, başka erkeklerin yanına çalışıp para kazanmaya gönderdiğin kadının orospu mu oldu? Olmadı paşam benim. Kendini gördü, kırık kolu, patlak gözü ve morluklarıyla birlikte kazanmaya başladığı özgüveni günümüzde 18 yaş altı evlendirilen çocuk sayısını şimdilik ÜÇYÜZONBİN rakamına çekebildi.
Aynı ANNE ölümü pahasına senin gibilere karşı dik durdu, hakkı olan boşanma davasını açabildi.
İŞTE O ANNELERİN çocukları Üniversite kapılarına yığılınca 1990'lara doğru Üniversitelere sınavlı giriş başladı.
**
İnternetin de hakim olmaya başlamasıyla, haklar daha iyi algılandı ve birlik olunmalardan kendine güvenler daha da belirginleşti. Oysa sen hala tınmıyordun, eğlence anlayışın kerane kapısından kimlik göstermeden geçmiş olmak veya travestilerin sokağında iki laf atıp geyiğini kahkahayla anlatmaktı. Aynı algılayış içerisinde; Kadının erkek arkadaşlarının arasında ne işi vardı? Belki de aynı Üniversite de tanışmıştınız. Buna rağmen kadın, erkek arkadaşlarının olduğu bir ortamda hal ve hareketlerini kontrol etmeliydi. Hatta Üniversite de kadınının en yakın kız arkadaşından hiç haz etmezdin. Erkek arkadaşların kim bilir neler anlatmıştı da ön yargın, severek evlendiğin kadını incitecek baskı yapacak kadar büyümüştü...
***
Kısacası nereni yırtarsan yırt bu dünyanın efendisi oldu arkadaş artık kadınlar.
Ve ille de sevişmemiş öpüşmemiş bir kadın arıyorsan şansın hala yılda ÜÇ YÜZ ON BİN BÖLÜ 2.

 • Paylaş
4

Şaman, Bekle dokuz sene, sonra en temizinden alırsın diyorsun...

Ayhan Şimşek, bir ben var benden içeri
bir ben var benden öte benden ziyade gözlerim dönmekte diyim sen anla işte

Şaman, Bunlar hep seks üstat... Bilmiyorum ne yapsak, kıskanmıyor değilim libidolarını...

Ayhan Şimşek, hani diyeceğim o ki şunları yapabilecek medeni cesaretleri var ya işte o deli cesaretine az da olsa mantık sıkmak gerek. bu konuda entelektüellerimize çok iş düşüyor...

tertemız derken.bence temızlıgın tanımını yanlıs bılıyorsun sen.
 • Paylaş
erkeklere yolluluğun yolu açık , bayan bir ilişki yaşayınca neden garip olan oluyo? hallederiz_ sen hangı sınıftasın kendını koruyanlardan mı?
 • Paylaş
Üniversite okuyan bayanlar %85-90 oranında mutlaka flört (sevişme, öpüşme v.s gibi) ediyor.
Kesin bir tespit cümlesi,@hallederiz_ bu tespiti nasıl yaptın acaba.?
 • Paylaş
5

A.Vahap Binbir, gözler en iyi tesbittir. gördüysen olay bitmiştir. üniversite okuyan herkes görüyor kör değil ortamda neler olduğunu

Hakan, tek tek saydınmı hocam yapma Allah aşkına ya . hayır birde yüzde vermişsin .ya hu herhangi konu da bir oran vermek için biz bazan 14 saat aralıksız çalışıyoruz da bulamıyoruz bir bakışla %85-90 kızı flört manyağı ve kirli ilan ettin. sırf meraktan soruyorum sizin sülaleniz de kızlar üniversiteye gönderilmiyor mu? sakın yanlış anlamayın kişisel bir hale getirmek değil bu soruyu sormakta ki amacım sadece empati yapmanızı sağlamak istiyorum.

A.Vahap Binbir, ya arkadaşım ben oran kesin sonuç demedim zaten konu başlığında konusu olduğunda, ortamdaki görüş bu dedim. üniversite ortamında yada sokakta birebir anket yapmadım. ben burada sülale ayrımıda yapmadım herkesin çocuğu, akrabası okuyor. soruda doğruluk oranı yüksekmi? diye sormuşum.

Hakan, yukarıda ki sorunun ilk cümlesini bir daha okurmusun. "mutlaka ... ediyor. < nokta". nasıl kesin değil :) neyse boşgeeeç.

A.Vahap Binbir, evt ama o anki oturulan o arkadaş grubunun veya ortamın yüzdesi bu..mutlaklık o.. bende doğruluğunu araştırmak için bunu paylaştım

Öpüşmüşlükle, sevişmişlikle ya da daha da ötesi ile kirlenme olmaz ki tertemiz saklansın... İnsanın ruhu kirli olmasın.
 • Paylaş
edep erkan denen bişey var arkadaşlar siz kimden bahsediyorsunuz acaba bunların arasında bir yakınınız olamazmı
 • Paylaş
İnsanlar özgürdür. Özgürlüğün sınırlarını her insan kendi belirler.
 • Paylaş
İyide sizene milletin öpüşmesinden.Bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar.
 • Paylaş
"tertemiz saklamak" dediğin kendini elletmemekse durumun çok vahim derim. Artı flört etmek ( ya da senin için sevişme.öpüşme veya daha ötesi vs gibi) için ünv okumaya gerek yok. Son olarak bunu erkekler de yapıyor bende TERTEMİZ bi adam istiyorum hadi bakalım :)))))
 • Paylaş
Erkeklerde olduğu kadar...
 • Paylaş
Sizene milletin temiz olup olmamasından evlenecekmisiniz hepsiyle ?
 • Paylaş
Tertemiz derken? Siz tertemiz misiniz? Çok şükür ki o okumuş, akıllı, bilgili kızlar sizin gibi zihniyetlerden uzak duruyorlar. Bence siz kısmetinizi ya varoşlarda ya da köyde aramalısınız. Üniversite okumuş kızlar size çok fazla gelir.
 • Paylaş
5

A.Vahap Binbir, orasını burasını elletmeyen her haltı yemeyen varoş ya da köylümü oluyor..hemen aşağıladın sınıf ayrımına girdin..

Şaman, Orasını bilemeyeceğim, muhtemelen doğrudur dediğin. Yalnız Türkçeyi senin gibi yazamayanlar hakkında bir önyargım mevcut. Arapça desek muhtemelen onu sular seller gibi şakıyabilirsin.... Bu Müslüman ülke forumunda sorunun -6 almış olması bile sana bir şeyler söylemiyor...

Salih Demir, Sizin gibi inancsizlar ve barbarlar olduğu sürece bu toplum hep zarar görecektir bu konuştuğunuz konu bir insanın namusu siz namusunuzu ayaklar altına alacak kadar aşağılık insanlarsiniz...

Şaman, he Salih he.

Ayhan Şimşek, neredeyse 2 senedir uyuyan soruyu uyandırdın @salihdemir Ayrıca tebrik ederim yani ben okumadığım soru kalmadı zannediyordum böylesi afromaniac bir soruyu da nasıl atlamışım hani ona şaşıyorum. Neyse ben %85-90ların sesi olup şuraya bi yorum patlatayım :) mutlaka bekliyorum alt yoruma, görüşürüz. :)

Çok az temizliycenmi?sana değil ortaya söylüyorum,milletin flörtünü üstüne vazife sayıp dert eden,kazık kadar olupta kendini elletmeyen bir adamın Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine gitmesini tavsiye ediyorum,acil tarafından.
 • Paylaş
1

A.Vahap Binbir, helalime elletirim. sen o zaman devam et ev hanımı değişiklik size göre...

Bence öncelikle 'tertemiz' kavramının nelerle ilgili olduğunu araştırmakta fayda vardır. Sevişmek, öpüşmek vs kirlenmekse; bunun ölçütü nasıl oluyor? Yani Hiç tanımadığın bir kişinin, hiç tanımadığın bir başka kişiden ya da tanrıdan aldığı yetkiye dayanarak size sevişme hakkı vermesi midir temizlik? Bence temizlik kavramı tamamen görecelidir. Bunu da bilmenin yolu flört, sevişme vs gibi şeylere bakmamaktan geçer. Ruhunu temiz saklayanlar, kendini temiz saklamıştır! Zira erkek için de bu böyledir. Sevişmiş olabilir, görüşmüş olabilir, iletişim kurmuş olabilir.. Karşı cinsle olan iletişim türlerini kıyaslamak yanlıştır bir kere.. Ama ruhun temiz olması mutlak olmalıdır.
 • Paylaş
Üniversiteyi ailesinden uzak okuyanları bu genellemeye almak yanlış olmaz kanımca. Nedenine gelince, kız kesiminin aile çevresince etrafında oluşturulan baskı alanı malum, tamanında olmasada yüksek oranı böyle. Uzakta böyle bir çerçevenin alanını geniş bulup, yeni elde ettikleri bu alan genişliğinde, baskı altında ki yada sınırladıkları davranışlarını rahatça dışarı vurma eğilimi göstermeleri doğaldır. Yani iş üniversite okumakla ilgili değil kişilerin etrafındaki yapının değişmesiyle alakalı kanımca ve her konuda bu böyle sadece flört kısmını vurgulamak, sığ bir düşünce alanında birilerini etiketlemekten başka birşey değil. Kız erkek ayrımının göze batması, erkek tarafının her şartta daha fazla özgür olarak görülmesidir basitçe.
 • Paylaş