Bilmek istediğin her şeye ulaş

Öksürüğü azaltmak için ne yapmak gerekir?

Annem genellikle siyah turpun içini oyup bal koyar ve bir gece bekletir. Turp suyu ve baldan oluşan karışımı içirir. Gerçekten çok işe yarıyor. Denemenizi öneririm.

Hastalıklar

  • Paylaş

Öksürüğü azaltmak için bal ve zencefil çayı çok etkilidir.Onun dışında 6 parçaya bölünmüş soğanı suyun içinde kaynatıp ılıdığında içerseniz de çok faydalı oluyor.Bildiğim diğer faydalı bitkiler ıhlamur,şahtere otu,hibiskus ve ısırgan otu.


Hastalıklar

  • Paylaş
Zencefil tozu ile bal karışımını da denemekte yarar var, açıkcası ben çok faydasını gördüm. Baharat tarzı bir karışımı oluyo tadı kötü değil ,yakın zamanda havalar soğur artık dikkat etmek gerek.
  • Paylaş
Öksürüğü gidermek için öksü­rük şurupları kullanabilirsiniz. Fakat bunun yanında bitkisel çözümler de var.

Rüzgargülü bitkisi, tozlu odalarda artan kuru öksürükler için kullanılabilir. Kuru öksürük, baş ağrısı ve aşırı susuzluk gibi durumlarda ise çit kökü adlı bit­kiyi kullanabilirisiniz. Ayrıca öksürüğü azaltmak için hazırladığınız bitkisel çaya kara yemiş ilave edebilirsiniz. Bunun yanında, enfeksiyonu ve öksürüğü azaltmak için ılık ballı suyun içine birkaç damla li­mon suyu ilave edilmesi de öksürüğü azaltmaya yardımcı olur.
  • Paylaş