Bilmek istediğin her şeye ulaş

Okulda iletişim kulübünde çalışıyorum. Etkinlikler yapmak istiyoruz ama ne yapacağımıza karar veremedik. Ne yapalım, nasıl yapalım?

Kulüp üyelerini toplayın ve bir hayat kadını ya da bir sokak çocuğuyla konuşun. O insanlara karşı ön yargılarınız var mı ? Acaba her kim olursa olsun siz iletişim kurmayı başarabilecek misiniz? Sokak çocuğunun eline para yarine , pamuk şeker verip onunla konuşmayı bir deneyin bakalım. Bunları başarabilirseniz ön yargılarınızdan kurtulmuşsunuz demektir.İletişimin en güzel şeklini kurmuş olursunuz.
  • Paylaş
Aslında daha önemli sorular var gibi geldi bana. Mesela bütçe nedir veya bütçe ayrılabilecek mi? Uygun mekan var mı (örneğin konser vb.) ? Amaç eğlenmek mi yoksa daha çok kültürel etkinlik mi ?
Bana kalırsa bu sorulardan gidilirse daha organize olmuş bir plan ortaya çıkar. .
  • Paylaş
Cep telefonu, tablet, laptop vb olmayan sohbet etkinliği ilginç olabilir.
  • Paylaş
Şiddet eğilimini engelleme eğitim merkezi kurun vede kadın sığınma evlerini ziyaret edin ana okullarında şiddeti engelleyici faaliyetlerle ilgili ziyaretler ve oyunlar bulun. .
  • Paylaş
1

Muhammet Enes Çolak, Mantiken iletisimle ilgili etkinlik yapmak gerekiyor. Iletisim denince akla operatorler, internet kullanimi, gorsel medya geliyor. Bir operatorun bolge mudur, intermet saglayilarinin ilgi duydugunuz bir birimi uzmani, gorsel medyayi yoneten insanlardan bir ikisi davet edilebilir.

Geçmişden günümüze toplumda kaybolan iletişim konulu bir program yapılabilir.
Malum internet telefon derken toplumda ufak kazaların iletişim eksikliğinden kavgalara kadar gidebiliyor. Bu ve buna benzer seminer yada program
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

224 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt