Bilmek istediğin her şeye ulaş

Okullarda cep telefonları yasaklanmalı mıdır? Neden?

Cep telefonunu derslerde bilgi amaçla kullanılıyorsa tabi ki de kullanılmalıdır sonuçta sınıflar kalabalık oluyor ve her istediğimizi öğretmene soramıyoruz . İstenilen bilgiye anında telefondan internet aracılığıyla ulaşılabiliyor. Ancak ders dikkatini dağıtan tarafıda var gerçi bu durum kişiye göre değişebilir telefonlar günümüzde bir çok uygulamaya sahip ve ister istemez insanı bağımlı hale getirebiliyor. Bu yönden ise olumsuz olur. Derse olan konsantre bozulur ve kişi o dersten iyi verim alamaz.

  • Paylaş

Cep telefonu olmadan artık yaşayabilmek neredeyse imkansızlaştı. Okullarda cep telefonlarını yasaklamak belli bir yaşa kadar doğru olabilir. Bence lise çağına gelene kadar okul değil ailenin de cep telefonunu çocuğuna yasaklaması gereklidir. Cep telefonunu ve diğer elektronik aletleri ne kadar hızlı kullanmaya başlarsa o kadar kötü olacağını düşünüyorum. Teknolojinin sağladığı yararlar tartışılmaz ancak, sağlamadığını düşünürsek faydalı bilgilere teknoloji olmadan da ulaşabiliriz. Bunun için her okulun kütüphanesi ve ilçelerde büyük kütüphaneler bulunuyor.

  • Paylaş
Cep telefonu bence yasaklanmamalı. Ama derslerde telefonu sesize almyanlara küçuk bir ceza verilmeli. Derste kullanımı serbest olmalı . Mesela üniversitelerde serbest. Ve bu çok iyi . Telefonu inkar etmek artık mantıksız. Öyle ki artık insanın bir parçası olmuş durumda.
  • Paylaş
Ben cep telefonu kullanmayan biri olarak gercekten yasaklanması yerıne derste en azından öyle olması kanaatindeyim cunku bazen kopuyo gidiyo yanı ızlıyorum mesajlasıp oyun oynayanları gercekten öyle
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1879 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt