Bilmek istediğin her şeye ulaş

Olgun bayanlardan hoşlanıyorum ve yaşım 24. Bu bir sapıklık mıdır?

Ben neden olgun bayanlara aşık oluyorum.Yaşıtlarım ve benden 1 veya 2 yaş küçük bayanları sevemiyorum.Düzenle
Dsm tanı kriterlerine göre cinsel sapkınlıklar kategorisinde olgun kadınlara ilgi duymak yoktur merak etmeyin. Bu bir sapkınlık değil. Ama olgun kadınlardan hoşlanmanızın bir anlamı olmalı. Bu olgunluk anne babanne figürleri olan kadınlar şeklindeyse ve bu durumdan rahatsızsanız terapiyle beraber sebeplerini bulabilirsiniz.
  • Paylaş
Belki size fazla çocuksu geliyorlar ve genç kadınlardan hoşlanamıyorsunuz. Bu bir sapkınlık olmamakla beraber anaç karakterlere fazla anlam yüklemeniz, korunma ihtiyacı gibi sebeplerle ortaya çıkıyor olabilir. Siz genç kadınlardan hoşlanmak isteyip de yine yaşça büyük kadınlardan hoşlanıyorsanız bunun altında yatan nedenleri bir uzman yardımıyla bulmanızı tavsiye ederim.
  • Paylaş
Ben şahsım adına bunun bir sapıklık olduğunu düşünmüyorum. Ki sapıklık algısı çok daha farklı durumlarda ortaya çıkmakta. Bu bir tercih meselesidir. Bunun altında bir sebep olabilir, fakat bu sizin hayatınıza yaşıtınız bir kadına aşık olmaktan daha büyük problem getirmiyorsa, kendi içinizde yaşadıklarınız size zarar vermiyorsa, bu sizin için bir problem teşkil etmemeli.
  • Paylaş
Sapıklık değil, bir eğilimdir, cinsel ve sosyal bir tercihtir (cinsel dediysem hemen aklınıza ileri derecede bir şeyler gelmesin) Bir de eklemek gerekir ki, bu hayatınızda geçirmeniz gereken bir dönem olabilir. Belki ileri yaşlarda başka kategorilerde kadınlardan hoşlanabilirsiniz. Önemli olan farkındalıktır, en azından kendinizi tanıyabiliyor ve durumunuzu ifade edebiliyorsunuz. Diyelim ki hep böyle kalacaksınız, bu durum kötü bir durum olarak değerlendilemez. Çok büyük yaştaki bir erkeğin çocuk yaşta bir kızla evlendirilmesi kötü bir durumdur ama sizin yaşınızdaki birinin kendinden büyük bir kadınla evlenmesi garip olabilir ama kötü değildir. Son olarak şunu söyleyeyim, kendi yaş kategorinizde biriyle beraberlik size faydalı olacaktır. Bunu birlikte yaşarken anlarsınız. Özellikle sohbet edeceğiniz konular bunu açığa çıkarır. Çünkü insana sunulanların hızla geliştiği ve değiştiği bir çağda yaşıyoruz. 80'lerde çocukluğunu geçiren biri, 90'larda çocukluğunu geçirdiği biriyle evlenmişse bazı sohbetleri gerçekleştirmekte güçlük çekerler.
  • Paylaş
Seda Sayan' ı seven Nihat doğan' ın karakteri ortada. Aman ha sonun ona benzemesin. Sapkınlığı boşver, kişilksizlik ve karaktersizlik sana musallat olmasın zira daha küçüksün!
  • Paylaş
Kesinlikle değildir! Bu durum çok normal ilerde yaşadığın olaylarla birlikte bu durumun ve beklentilerinin değiştiğini göreceksin. Ben de olgun kadınlardan hoşlanıyorum yaşım 26 :) Saygılar
  • Paylaş