Bilmek istediğin her şeye ulaş
Ölüm sizce kurtuluşunuzsa tutmayalım.
  • Paylaş
3

Bazarov, Ölmeden nasıl bilebilirim ki?

Şaman, Dindar değilseniz her şeyin sonu tabii ki dertlerin ağır bastığı bir yaşamdan kurtuluş olacaktır. Dindarsanız durum vahim, kendinizi öldürürseniz cehenneme gidersiniz.

Bazarov, Bence burada kritik nokta benim dindar olup olmamamdan önce bahsi geçen dinin gerçek olup olmadığıdır.

Ceren (@cerenb) 'nin yanıtına ek olarak yazdım. Fakat yorumu sanırım silindi. Şu an göremiyorum.


"Ölüm ilginç değil. İlginç olan var olman. Bulmacalar, fikirler, analizler. Ölüm kesinlikle ilginç bir bulmaca değil. Sonsuz bir hiçlik. Ama artık hayatı ilginç bulmuyorsun. Aptallık etmeyi bırak. "

House M.D.
  • Paylaş
5

Ceren, Yanıtıma ne oldu benimde en Ufak bir fikrim yok.

Aykut Kardaş@serkan ve @hakank fikir sahibi olabilir. Bu tip geçen bir durum daha yaşadım ama bilinçli silindiğini düşünmüştüm.

Ceren, Yanıtım şu an bana görünüyor aslında. O linki fotoğraf olarak koymak istedim fakat fotoğrafın yanıta nasıl konulduğunu bilmediğimden link olarak atmak zorunda kaldım. :)

House insanı ölümden döndürüyor.

Bazarov, Sevimsiz bir üslupla konuşmak istemiyorum ancak ucuz dizi repliklerinden hayat dersi almayı bir türlü makul göremediğimi belirtmeliyim. Bunu söyledikten sonra hala bir cevap vermeme gerek var mı bilmiyorum ama yine de senaristle aynı görüşlere sahip olduğunuzu varsayarak cevap vereyim.

Bazen ilginç olanı hiç de umursamıyor olabiliriz. Sonunda gerçekten hiçlik varsa öncesinin ne anlamı var ki? Fikirmiş, bulmacaymış sonunda bir hiç olacaksak bunlarla neden oyalanalım? Bazen böyle oyalanmalar zevkli gelebilir ama bazen de gereksiz gelir, yorucu gelir ve bulmacalar sıkıcı bir hal alır. Aptallık kimilerine göre oyalanıp eğlenmemek iken kimilerine göre ucuz laflarla kendini kandırmak da olabilir.

Sertaç Kunduz, Sorun çözülmüş ancak nedenini tespit edemedik. Bir süre görünmeyip bir süre sonra göründü mü? Cache ile ilgili bir problem olabilir belki. Tam durumu bana mesaj olarak atarsanız daha ayrıntılı inceleyebiliriz Ceren (@cerenb)

Oluyor muymuş öyle ya?

Bana göre kurtuluş değil kaçış. Ben kalıp baş belası olmayı planlıyorum.
  • Paylaş
9

Bazarov, Bırakın abi bu ergen çıkışlarını. Kime belasın sen kimin umurundasın? Ayrıca kurtuluş değil kaçış demişsin ya hani, o iki kelimenin ne kadar yakın anlamlı olduğunu düşünmeye davet ediyorum seni. Kurtulmak için kaçmak gerekir bazen.

Portakallı Ördek, Ahah bu kadar atarlı cevap verdiğine göre yeteri kadar belayım.:D Cevap vereceğin kadar en azından. Valla seni bilemem ama ben baya bir insanın umurundayım.

Kaçmak korkaklıktır, kolayı seçmek çabalamamaktır. Kurtulmak çaba ister, korkak işi değildir. Ha kurtulmak için her zaman çaba gerekmez kaçmayı da kurtuluştan sayabiliriz ama her kurtuluş kaçarak olmaz.

Bazarov, Atarım senin şahsına değil ezber cevabına. Anti klişe timi fanıyız..

Basit rollerini kenara bırakırsak ne işe yararsın ki? Yani eş, anne, çocuk, işçi, komşu olmadan nesin sen? Yok olsan tanımadıkların hisseder mi yokluğunu? Şimdi bir daha söyle kimin umurundasın :)

Tut ki kaçıyorum ve korkağım. Adının ne olduğunun ne önemi var benim yöntemim bu.

Portakallı Ördek, Yok olsam tanımadıklarım da hissetsin yokluğumu. Önümde kocaman -evrenle kıyaslanınca miniminnacık- bir yaşam var. Zevk aldığım şeylerle doldurmak, tadını çıkarmak varken neden bırakayım ki? Elimdeki defterin bir kaç sayfasına yazmışken daha defter bitti diye çöpe atmam, tam tersine her boşluğunu doldurmaya uğraşırım.:)

Sonra kurtulacağımız ne malum? Kimileri olay ölünce de bitmiyor diyor.:D

Ne bileyim, kısa zamanda çok zorluk yaşadım; hiç ölsem de kurtulsam demedim. Zannediyorum ki o ruh haline giren, girebilecek bir insan değilim. Olmam da.

BTW; anti-klişe timine saygım sonsuz. Haklısın.:D

Bazarov, Ölünce her şeyin bitip bitmediğini -haliyle- bilmiyorum. Bilseydim başlıktaki soru daha kolay olurdu :)

Ben bu başlığı şakağımda bir silahla açmadım. Yani, ben de ölümü tek çare olarak görüyor değilim. Hatta çare olarak gördüğümü bile tam olarak iddia edemem. Ama 'neden olmasın' sorusuna cevap arıyorum. Bir motivasyon arıyorum. Biri belki yol gösterir diye umut ediyorum :)

İlk paragrafta söylediklerin makul ve kulağa güzel gelen şeyler. Fakat onlara inanıp inanmamak söylemekle ya da kabul etmekle ilgili değil. O cümleleri kurmak yetmiyor.

Portakallı Ördek, Ya allaşkına bi kendine bi yazdıklarına bir bak. Neden olmasın sorusunun cevabı bence. Şahsen ben aklı selim bir insanın -tanımıyorum, burada okuduklarıma bakıyorum- ölmesine üzülürüm.

Tabii ki de cümleleri kurmak yetmiyor. Sadece lafla kalmamak, bir şeyler yapmak gerekiyor.:) Ha bir şeyler derken illa insanlığa faydası olan şeyler yapmak mı lazım? Sanmıyorum. Sadece kendi hayatıma ve bir kaç insanın hayatına bir faydam dokunsa o da kâfi. bence.:)

Bazarov, Böyle görünmeme sebep olan şey bu cevaplarla tatmin olmamamdır belki de.. Neyse.. Vaktini ayırıp da fikirlerini paylaştığın için sağol konuştuklarımızı düşüneceğim biraz daha. Ayrıca bir dahakine anonim sorayım da sen gör :)

Portakallı Ördek, Anonim de olsan tarzını geride bırakabilecek misin.:D Ben teşekkür ederim.:D

Şaman, Bela ördek ☺

Aynen katılıyorum, sanki başka bi gezegenden buraya sürgün edilmiş canlılar gibiyiz. Ölüm gerçekte var olan bir son, sonra gelmiş, şimdi gelmiş fark etmez.
  • Paylaş
House md den bir yanıt:

Geyik Muhabbeti
  • Paylaş
İstiyorsanız yapın tabii, zaten dünyada insan fazlası var, hayra bile girersiniz.
  • Paylaş
1

Gül Ay, Ölüpte kimse kurtulmaz bunu bide diger tarafi var hesap zamani var ...

Bunun için bi planın var mı? Bi de ben korkuyorum ya otuz yıl dayanmak daha kolay geliyo sonsuza kadar sıkıntıya girmekten.
  • Paylaş
4

Bazarov, Ölmek planı mı? Karar verdikten sonra zor bir şey yok. Ayrıca, 30 yıl ertelediğin zaman orada duran sonsuzluk bir yere gitmiyor.

Simay Ayan, İnanışıma göre, kendini öldürüsen sonsuzlukta acı çekersin.

Bazarov, İnanışın seni hep mutlu eder umarım.

Simay Ayan, Teşekkür ederim.

Asıl öldümüzde kurtulamayız çünkü orda azap var , yada amelin iyiyse cennet var . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

202 Görüntülenme15 Takipçi9 Yanıt

Konu Başlıkları