Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ölüme çok yaklaştığınız, "artık ölüyorum" dediğiniz an oldu mu?

Bahsettiğin duygu çoğu kişinin  bir depresyon anında yaşadığı birşey..ve aynen dediğin gibide olur..Bir ay önce olan olay,beni ölüme hiç bu kadar yaklaştırmamıştı. Boğuluyordum..Aslında iyi yüzerim ve derinleri severim ama, yanımda annem vardı ve yüzme bilmiyordu.Tek iyi tarafı annemde kolluklar vardı.Akşam üstü denizde aşırı bir dalga çıktı  ve bizi kıyıdan daha uzaklara götürdü.Farkedince durumu,anneme çaktırmadan,annemi kıyıya doğru çekmeye başladım,ama gücüm yetmiyordu ve ardı arkasına o panikle devamlı su yutmaya başladım...Annemi ya bırakacağım ya da yadası yoktu..Ben "iyi değilim, çok kötüyüm, gidiyorum, babamı çağıracağım"dedim anneme.Ben çok panik yapmışım meğer, annemi çekememem,uzaklaşmasını engelleyememek,dalgalar daha çok batıp çıkmama sebep oldu ve dedim ki kendi kendime " ölüyorum galiba", elim ayağım uyuşmaya, kolumu kaldırıp kulaç atmaya halim yoktu, bırakıyordum kendimi...Kendi kendine konuşmaya başlıyorsun  "yok diyorum , böyle değil, böyle olmayacak" sanki çok biliyorum, ama o an öyle dedim, bu bir ümit, bir güç direnmeydi..Son defa dedim....toparlan.. başla...ve başladım yüzmeye... artık takatım kalmayınca,bitti dedim ve yerden ne kadar uzaktayım diye bastım yere, parmak ucum değdi...ne büyük bir mutluluktu... sonra daha bir moralle devam ettim, bu arada annem hiç bir şeyden haberi yok kendi kendine yüzüyormuş, anlamamış hiç beni...ilginçti..

  • Paylaş
Evet oldu.Ama vücucudumuz bazen abarttığı durumlardır bu durumlar.Vücut,geçirdiği bir travmayı asla unutmaz.belki biz unuturuz ya da geçmişe biryerlere atarız ama vucudumuz unutmaz.Bazı anlık tepkilerin özünde de bu vardır.Yani midenin ağrıması,ani ağlamalar,beynimizin dağılması vsvs...
  • Paylaş
Neden kötü oldun ki...ewet ağlayarak uyandığım da çok olmuştur. ama bugün farklı uyandım..siz bağlantıyı kurun..Bugün açlığı iyi hissettim, ee olacak okadarda.. sahura kalkamadım.. sabah uyanırken neler yiyorum rüyamda, okadar gerçeksi geliyor ki,uyandığımda ağzımda lokma var mı diye kontrol bile ediyorum.Şimdi gün içersinde kısa kısa kestirerek karnımı doyurmaya çalışıyorm, hem gülüyorum halime , hem de işe yarıyor  diyorum, hayal değil, direk rüyada görüyorum..;)Buda ilginç değil mi?
  • Paylaş
Evet bir kaç kez.. 
Biri denizde, Biri yiyecek tüketirken tam soluk tıkanımı, Bir diğeri ise trafikte, hızla gelen bir aracın bana çarpmak üzere olması.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

364 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları