Bilmek istediğin her şeye ulaş

Olumsuz düşüncelerden kurtulma yolları nelerdir?

Çok fazla olumsuz düşünceler içeren bir halim vardır. Düşündükçe düşünürüm ve benim için bunlardan kurtulmanın en iyi yolu ailem ve arkadaşlarımla paylaşıp rahatlamak. Bunun dışında hiç bir yol olumsuz düşüncelerden beni kurtarmıyor. Bu durum herkes için farklı olabilir..
  • Paylaş
  • Aklınıza olumsuz düşünceler geldiği anda kendinizi durdurmalı ve bu düşünceyi pozitife çevirmelisiniz."Asansör bozuk,merdiven çıkmak zorundayım" yerine "Merdiven çıkmak yorucu ama egzersiz yapmış olacağım." gibi.
  • Hayatınızdaki pozitif şeyleri bulun.Bugüne kadar yaptığınız iyi şeyleri,başarılarınızı ve insanların hakkınızdaki iyi düşüncelerini düşünün.
  • Bulduğunuz ve pozitif şeyleri inanın ve kendinize güvenin.Aklınıza her negatif düşünce geldiğinde bir pozitif düşünce bulun ve bunu kendinize inandırın.
Psikoloji
  • Paylaş
Ben bu tür düşüncelere kapıldığım zamanlarda sosyal aktivitelere daha çok ağırlık verip,çevremdeki olumlu şeyleri görmeye çabalıyorum. İnsan böyle zamanlarda kendini iyi hissetirecek şeylere yöneldiğinde hayata da daha olumlu bakabiliyor. Olumlulukları arttırdıkça da olumsuzlukarı silmeye başlıyor. Pozitif bakış açısı olumsuz bakış açısını değiştirdikçe hayat da daha olumlu hale geliyor ve bu zincir bu şekilde dönmeye başlıyor. Burada mühim olan kişinin kendi olumsuz bakış açısını farkına varıp bundan kurtulmak istemesi. Çünkü her şey istemekle başlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1253 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt