Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ölünce facebook hesabınıza ne olacak?

Şöyle bir şey geliştirilebilir vasiyet opsiyonu olarak. Eğer 120 gün boyunca hesapta herhangi bir hareketlilik yoksa vefat etme olasılığına göre "hesap bilgilerimi vasiyet notum ile birlikte aşağıdaki belirlediğim kişi yada kişilere gönder" denir.

Vasiyete onaylayacak olan varis ya da varislerden biri görevi üstlenip vasiyetin doğrultusunda hareket edebilir.

Varis vefatı onayladığında vefat edenler adına düzenlenmiş kara bir anma sayfasıyla birlikte vasiyetçinin tüm anılarının, mesajlarının, fotoğraflarının, kısaca tüm etkinliklerinin bir anma tadında hoş bir sayfa yapılabilir.

Yine anma defteri açılır, vasiyetçinin tüm arkadaş gruplarının onunla geçirmiş olduğunu anı ve hatırlarının yer aldığı albüme videolu, fotolu, sözlü şekilde imzalarını atabilir.

Tabi bu anmalar yıllık arkadaşınız ölüm yıl dönümü bildirimleriyle tekrarlanacağından ötürü sayfa canlı kalacaktır. Yine tüm inanç sınıfına 1 fatiha gönderildi, şu kadar ayeti kürsü okundu, filan kadar dua edildi, falan arkadaşlar adına hatim indir, filan isa adına kutsama gönderdi gibi pek çok ritüel de buraya katılabilir.

Bu durum renkliliği ve geride bıraktığımız arkadaşlarımızın anılarının ara ara canlanıp bize gösterilmesi bizimde hoşumuza gideceğinden yavaş, yavaş mezar ziyaretleri azalmasını normal karşılarız.

Sonra hepten kanıksar ve mezar taşlarının altında dipnot olarak face anma sayfası adreslerini koyarız.

Bir adım daha ileri gider mezar başına hükumetin almış olduğu 15 milyoncuk Mac iPad'lerimiz olduğu Kiosk'lar kurarız. Meftanın Facebook anma sayfasını hazır şekilde bırakır ve mezar başından anmaya gidenlerin etkinliğini iPhone'ları aracılığıyla irtibata geçen Kiosklar ile canlı olarak girmesini sağlarız.

Bütün bunlar gerçekten ne demek diye sorarsak. şunu söyleyebiliriz. "Matrix için sen bir pilsin, ve en iyi pil geri dönüşüme kazandırılmış bir enerjidir."

:)
 • Paylaş
Ölmeden facebook'u kapatıp öyle ölün kardeşim. Dünyada hesabınız kalmasın :)
 • Paylaş
He öldün bir şey kalmadı Facebook hesabının derdine düştünüz peki hiç düşündünüz mü Twitter hesabınız ne olacak ha unutmadan inploid hesabın ne olacak olacak öbür hesabı ben sormuyorum zaten :)
 • Paylaş
Bunu Facebook'a bildiriyorsunuz. facebook.com/help/contact/30559364947723... adresinden... Facebook da inceleyip hesabı "anıtlaştırıyor".
 • Paylaş
1

Şaman, Öldükten sonra mı önce mi bildiriyoruz hocam? :)

Mezarda bedenimi kurtlar yerken tek derdim facebook hesabın mı oldu :)) no face no problem :))
 • Paylaş
Geçenlerde TRT Haber'de gerçekleşen Sosyal Medya programında yeni bir girişim akımından söz edilmişti; öldükten sonra sosyal medya hesaplarınızın yönetimi! Evet gerçekten bu hizmeti veren şirketler var hatta ücretli üyelik satan bu işten gerçekten kazanç elde eden insanlar var. Nasıl mı anlıyor sistem ölüp ölmediğinizi, size bir mail yollanıyor ve bu mailden sosyal medya hesabınıza yanlış hatırlamıyorsam (sizi de yanıltmak istemem) 1 hafta kadar sürede erişmezseniz ölü olarak algılanıyorsunuz ve aracı firma ile sosyal medya hesaplarınız kaldırılıyor.
 • Paylaş
Platinium olacak. Facebook Platinium :)

Kimse dürtmeyecek, herkes beğenecek, o gün zaman tüneli yorumlarla dolacak ve artık mesaj gelmeyecek...
 • Paylaş
:)) Bu soruyu çok sevdim açıkçası :)) Profilime Aişe Nursima Dağ hakkın rahmetine kavuştu .... cenazesi ..... de ..... zamanı toprağa verilecektir yazacak bir arkadaş bulmam lazım galiba.
 • Paylaş
Genel olarak ne olacağını bilmiyorum ama benim açımdan baktığımda ben öldükten sonra hiç umurumda olmayacak.
 • Paylaş
Bence sanal bir cenaze merasimi hazırlamak... Facebook ta vasiyet bölümü olmalıdır işte öldüğüm zaman tüm haklarımı şu arkadaşa devrediyorum eeğer sahip çıkmazsa duvarıma şu yazıyı yazsınlar ''GELDİM, GÖRDÜM GİTTİM ve FACETEKİ TÜM ARKADAŞLAR HAKLARINI HELAL ETSİNLER AZ DÜRTMEDİM v,s....
 • Paylaş
Hesabını orada verirsin
 • Paylaş
1

Salih Atıcılar Msa, Geride kalanlara dramatik anlar yaşatacak ...bi süre sonra kendiliğinden kapanır herhalde..

Bu soru farklı düşündürdü. Her gün mutlu olucağın fırsatları kaçırma ne zaman ölürsen öl yapılacaklar listen hep olucak. Facebooka gelirsek bir iki bakarlar en azından adımı yazınca çıkan bişeyler olur : D
 • Paylaş
Öylece kalır iki kişi arada bir iki cümle yazar sonra onlar da unutur sen de unutulursun
 • Paylaş
Facebook üzerinden gıyabi cenaze namazı kılınır artık... Dünyanın derdi tasası bitti ya, bi tek bu kaldı...
 • Paylaş
Bu soruyu sorarken gerçekten ne olacağını merak ettiniz mi diye düşündüm birden... Hayatını kaybeden arkadaşlarım, ailem var ve şu an facebook hesaplarına baktığımızda onların anılarını yaşayıp, küçük yorumlarla onları anıyoruz. Sanmıyorum ki ailesi (ki benim de ailem var) herhangi birşeyi merak etsin.
Ha araştırmak gereken, şüpheli ölüm olaylarında zaten dedektif ve polisler onu bir şekilde halledeceklerdir.
 • Paylaş
1

jennywilly, Bir yerlerde sosyal medya mirası ile ilgili birşeyler okumuştum ama nerde okuduğunu animsamiyorum. Yalniz internethesaplarinin yasal varislere devredilmesi gibi calisma varmis.

Bir iki dürtecek arkadaşların bakacaklar hayat yok, çürümeye bırakacaklar :)
 • Paylaş
2 arkadaşımı kaybettim birinin hesabı hala duruyor arada duvarına bişeyler de yazıyorum. Diğerini ailesi yeni iptal etti (2 yıla yakındır duruyordu)
 • Paylaş
Ölen kişinin facebookta ailesi olarak kaydettiği kişilere yetki verilebilir mesela.
 • Paylaş
Thealico; hakikaten süper yorum yapmışsın, aslında deathbook adında aynı face gibi bir site yapılıp patlatılabilir fakat insan nefsi ölümden her daim uzak kalacağından dolayı tutma ihtimalini de göz önünde bulundursak daha iyi, ama fikir ve detayları gerçekten çok iyiymiş :D
 • Paylaş
1

Ali Akman, Eyvallah :)

Emin ol hayatta en son düşüneceği şey bu banane. dayım abim yakın arkadaşım biri girip kapatır yada anılarım için bakarlar.
 • Paylaş
Sevgılıme kalır unutursa benı hayırına dagıtır
 • Paylaş
Kapanacak ne olcak başka
 • Paylaş
Para pul ne olacak onlardan haber kim ne yapsın facebook hesabını :)
 • Paylaş
Kabristan sayfası acılır. Sosyal medya da ortak mezar taşı yazı bölümü olur. Karanfil gül gibi secenekler oluştururlur doğum gunu ölümgünü vesairede millet yüklenir.
 • Paylaş
Ahiret sınavını yüzde kaç etkileyecek facebok : D: D: D
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

4058 Görüntülenme37 Takipçi28 Yanıt