Bilmek istediğin her şeye ulaş

Önerebileceğiniz sağlıklı ve kaliteli bebek şampuanları hangileridir?

Öncelikle genel bir şeyden bahsetmek istiyorum. Biz her zaman kullandığımız kişisel temizlik ürünlerimizde ne kadar çok köpük ve koku varsa onları tercih ediyoruz. Aslında bir ürün ne kadar çok köpürüyorsa ve koku içeriyorsa o kadar kimyasal ürün içeriyor demektir.

Bu konuyla ilgili 'Alışkanlıkların Gücü' kitabında bir kısım vardı. Diş macunun ağzımızda bıraktığı mentol, nane gibi esaslar dişlerimizin daha temiz olduğunu düşünmemize neden olur. Dikkat ederseniz hiç bir esans ve ferahlama hissi vermeyen bir macun ile dişinizi fırçaladığınız zaman tam temizlenmiş hissi vermez. Bunların bir çoğu satış tekniği ve alışkanlık yaratmaktan ibarettir. Kitapta da bunu çok güzel bir sistem içinde anlatmış.

Şampuan seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar içerisinde alkol, paraben ve 26 alerjen parfüm maddeleri içermemesi, bebeğin cildine uygun ve özel olarak tasarlanması, göz yakmayan formül kullanılmasıdır. Bebek şampuanının sabun içermemesi de dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

26 alerjen parfüm maddeleri; ( Bunları içermemesine özen gösterin.)

Bebek Sağlığı
Sorunun cevabına gelecek olursam marka vermem ne kadar doğru bilemiyorum ama her üründe olduğu gibi bebeğiniz için kaliteli ürünler tercih etmeye çalışın. Zaten fiyatları ürünün kalitesini belli edecektir. Evet bebek bakmak biraz masraflı ama büyük bir şampuan ona aylarca yetebilir.:) Bu arada dikkat ederseniz Dalin, Johnson's Baby gibi ürünler çok az köpürür. Bu da ürünün az kimyasal içerdiğini gösterir. İnternetten biraz araştırdım ve Chicco, mustela, sebamed, uni baby gibi markaların da iyi olduğu söyleniyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

192 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt