Bilmek istediğin her şeye ulaş

Online olarak en çok satılan ürünler hakkında yapılmış araştırmalar var mıdır? Hangileridir?

  • Amazon.com her alanda en çok satan ürünleri kategorilere ayırıyor.Hangi ürün konusunda aramak yapılacaksa buradan aramak mümkün.Örnek olarak ben en çok satan kitapların listesine baktım en son Amazon Best Sellers in Books.
  • Ayrıca şuradan da alternatif bir listeye ulaşmak mümkün.
  • Paylaş
Bir de Let's Go Digital diye bir site var ki her ürün bulunmasa da bulunan ürünle ilgili açıklama ve yapılan inceleme değerlendirmeleri çok başarılı. Sitenin Türkçesi de var. Sitenin adresi adıyla aynı; letsgodigital.com
  • Paylaş
Sahibinden.com, 2011'in ilk 10 aylık verilerinden yola çıkarak kadınların ve erkeklerin internetteki alışveriş alışkanlıklarını listeledi. Verilere göre, kadınlar yüzde 24, 32 oranla en çok giyim ve aksesuar, erkekler ise yüzde 15, 8 oranla en çok cep telefonu satın alıyor. Erkekler bir alışveriş için ortalama 70 TL, kadınlar ise 60 TL harcıyor. Kadınların alışveriş için harcadığı süre ayda 1 saat 48 dakika iken, erkeklerde bu süre iki katına çıkarak 3 saat 15 dakika olarak karşımıza çıkıyor. Erkekler, satın aldıkları cep telefonları için ortalama olarak 285 TL harcıyor. Kadınlar ise giyim ve aksesuar için bir alışverişte ortalama 50 TL ödüyor.

Kadınların ve erkeklerin sahibinden.com'da yaptığı alışverişlerde tercih ettikleri ürünler ve oranlar ise şöyle sıralanıyor:

Pazarlama
Pazarlama
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1362 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt