Bilmek istediğin her şeye ulaş

Önümüzdeki 10 yıllık dönemde hangi telefon markasının önde olacağını ya da gelişeceğini düşünüyorsunuz?

Bu tamamen bir uçuş sorusu. Nokia'nın bir anda en tepeden en alta düştüğünü hepimiz gözlemledik. Bir yanlış seçim ışık hızında yaşadığımız teknoloji çağında yılların büyük şirketlerini en dibe çekebiliyor. Bence ARGE'ye çok paralar harcayabilen Google ya da Microsoft ya da ikisi beraber telefon konusunda da en öne çıkacak. Apple küçük pazar payıyla devam edecek. Android Nokia'nın akıbetine uğrayacak.
  • Paylaş
Bence samsung liderliği hiç bir zaman kaptırmayacak. Bunun 2 sebebi var bence. Birincisi samsungun aldığı kararları uzun zamandır takip ediyorum ve bana göre hiç hata yapmıyorlar. İkincisi ise çin, kore insanlarında dahi çıkma oranının diğer ülkelerden çok daha fazla olması. Gerçekten eline geçen her konuda müthiş başarılılar. Hintlilerin zekasını ve hintli insanların başarılılarını da es geçmemek lazım genel olarak değerlendirirsek. Bence abd bu milletten insanlar olmasaydı bilimsel açıdan bu kadar başarılı olamazdı. İsraillileri hesaba katmadım çünkü gerek yok adamlar acaip zeki.google ise quantum bilgisayaları cep telefonu düzeyine getirebilen ilk şirket olacak ve pek tabii pazar payının tamamını ele geçirecek. oh yeah:)))
  • Paylaş
Bence Htc yazılımsal kullanışlılığını donanımsal güçle birleştirip gelecek 10 yılda telefon sektörünün kralı olacak. Bunun yanında en çok çıkış yapacak firmanın Oppo olacağını düşünüyorum.
  • Paylaş
Böyle giderlerse General mobile, htc ve asus markalarının pazar payı artaması kaçınılmaz olacak gibi gözüküyor...
  • Paylaş
2

Cemil Kızık, General mobile Türkiye de çıkış sağlayabilir hem fikiriz. Ama diğerleri hep ikinci planda kalacağına inanıyorm. Birde farkediyorum ki bilgisayar işiyle uğraşanlar hep değişik cevaplar veriyor hepsinin cevapları birbirine yakın. Benim biraderim de bilgisayarcı o da aynı şekilde. Geleceği farklı görüyorlar. Teknoloji kahinleri samsung un google satın alabilir diyorlarken siz farklı düşünüyorsunuz.

İlyas Ağlar, samsung zzaten zirvede yapabileceginin en iyisini yapıyor herşeyin bir sınırı var anacak diger markalar dah da yogunlaştıkca telefon pazarına kendilerini göstereceklerdir...

Bu sektörde Google nin sözü geçecek ve bence lider HTC olacak
  • Paylaş
1

Cemil Kızık, Google büyük bir şirket tabiki ama onun sözü geçecek olsa google facebook ve twitter gibi rakiplerinin önüne neden geçemiyor acaba.kullanıcılarını daha iyi tanıyan bir marka olamaz mı lider. Nitekim nokia insanların isteklerine ve kullanım kolaylığı sağlayınca bir numaralı bir marka değilmiydi zamanında. Bu zamanda en iyi takibi ve çıkışı samsung göstermedimi?

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

235 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt