Bilmek istediğin her şeye ulaş

Önümüzdeki beş yıla damgasını vuracak teknolojiler neler olabilir?

3 Boyutlu Yazıcı: Hızlı prototipleme olarak bilinen bu teknolojide 3 boyutlu bilgisayar tasarımı gerçek bir objeye dönüştürülür. 3 boyutlu sayısal model STL formatına dönüştürülür ve 3D yazıcıya gönderilir. 3D yazıcı katman katman inşa ederek gerçek objeyi oluşturur.


3D yazıcıların en çok kullanım alanı bulduğu sektörlerden biri Medikaldir. Özellikle cerrahlar ameliyat öncesi hastaya uygulayacakları prosedürü tam olarak kavrayabilmek için organ modellerini kullanırlar.

Bir diğer kullanım alanı ise tabi ki tasarımdır. Kavramsal tasarım aşamasında tasarımcının parçayı ya da ürünü daha kolay algılayabilmesi için 3D yazıcılar ile üretilmiş bir modeli kullanılır.

Bunların dışında kuyumculuk, havacılık, sanat, mimari, moda tasarım, ve iç mimari gibi bir çok alanda da kendine yer bulmaktadır.


3 Boyutlu olarak modelleyebildiğiniz her şeyi plastik,seramik, metal ve hatta çikolata malzemeden üretebilirsiniz. .

  • Paylaş
1

Serkan Kiose, Bu 3d yazıcı konusundaki gelişmeleri ve öngörüleri internette birçok yerde şaşkınlıkla izliyorum... Bu sektöre ciddi yatırımlar yapıldığını belirteyim..

Giyilebilir teknolojilerin her türlüsü
Saat, gözlük, gömlek ayakkabı
Nesnelerin interneti kavramıyla ilişkili hertürlü giyilebilir ya da giyilemez her türlü nesne.

Ticari heronlar

Ses kontrolüyle üretilen yeni ürünler
  • Paylaş
3D aut hologram tv in . Sanırım önümüzdeki beş yılın flash gelişmesi bu olabilir . Statik elektrikle yada kinetik enerjiyle şarj edilebilir piller de yolda. Ayakkabınızla enerji depolama gibi bir lüksü düşünsenize. Bu arada hologram görüntülerin cep telefonları ila yapılabilme ihtimali IBM tarafından düşünülen ve üzerinde çalışılan bir projeymiş. Tabii 3D yazıcılar da çok heyecan verici .
  • Paylaş
1

Sengoz, Hologram gelişmesi bence insanoğluna çağ atlatır.
Robotların dünyasına geçmeden bir önceki veya geçtikten bir sonraki adım.,iş,yaşam, çalışma vs gibi bütün kavramlar evrim geçirir bu teknolojiyle

İnstagram-sosyal medya teknolojileri-apple son zaman ürünleri-cicret-3d yazıcı
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

592 Görüntülenme11 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları