Bilmek istediğin her şeye ulaş

Organ bağışı konusunda ne düşünüyorsunuz, ben organlarımı ve kadavramı bağışladım, sizce Dinen caizmidir bu yaptığım?

Öncelikle organ bağışından yana olduğumu belirtmek isterim. Bir insanın sevenlerine tekrar sarılmasını sağlarız belki :) Organlarının bir katile veya psikopata verilmesini istemeyen arkadaşa sorarım yarın öbürgün senin katil ve psikopat olmayacağının veyahut organ bağışı beklemeyeceğinin bana garantisini verebilir misin? (Hacı böylelerine cevap vermiyim prim kazandırmiyim diyorum ama yine tutamıyorum kendimi ya)
 • Paylaş
1

sunshine, Öncelikle tabirlere dikkat edelim ben senin "yavrucun" değilim. Ben önce tevekkül edip sonra kadere bırakırım. Tevekkül etmeyene de saygım sonsuz...

Caizdir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Tıp iliminin gelişmesine önem vermiştir. "Allah devasını yaratmadığı derdi de yaratmamıştır" buyurmuştur. Pek Sayın Yazar Ahmed Şahin bu konuyu etraflıca araştırmış ve caiz olduğunu rahatlıkla belirtmiştir. Der ki : organı bağışladığınız kimsenin hareketleri önemli değildir, onun yaptıkları sizinle veya sizin organınızla bir alakası yoktur zira organı yönlendiren kişinin iradesidir.
 • Paylaş
1

Göksu Ermen, Allah (c.c.) ayet göndermiş ama insana anlaması için de akıl vermiş, kötülükte pay insan rızası/iradesi ile olur organla değil.

Siz hasta olsanız ,birilerinden organ gelmesini beklemez misiniz?
 • Paylaş
Blent, abi sen psikopat falan mısın?
 • Paylaş
anneme söyledim bana bir şey olursa bağışla dedim.binlerce insan organ yetmezliğinden ölmekte
 • Paylaş
tamamen öldükten sonra verirseniz caizdir

yaşama ihtimaliniz olmayacak tamamen ölmüş olacaksınız
 • Paylaş
ben de bağışladım organlarımı , ben öldükten sonra organlarımın bana ne faydası olacak ama başka insanların hayatı düzelecek
 • Paylaş
keşke benim organlarım da işe yarar olsaydı da omlaraı bağışlasaydım. Organ bağışı kadar onurlu ve faydalı bir şey düşünemiyorum. Kaç can kurtarıyorsunuz ve geride kaç aileyi mutlu kılıyorsunuz.
 • Paylaş
Blent abi artık şüphem yok, sen psikopat falansın.
 • Paylaş
SutDanası Allah gecinden versin. Fakat size birşey olursa aileniz sonradan yan çizebilir zira organ bağışı olayını mantiken kabullenmeyen birisi için evladının organını bağışlamak çok zor olabiliyor. Size tavsiyen hani şu küçük driver cd leri falan varya, onlardan birine bu konuyla ilgili bir vasiyet videosu kaydedip sağlık cüzdanınız veya sağlıkla ilgili sorununuz olduğunda yanınızda bulunacak başka birşeyin içine bırakmanızdır. Kayıt yaparken kameranın objektifine anlamlı anlamlı LÜTFEN ANNE BUNU BENİM İÇİN YAP veya buna benzer birşey söylemeyi ihmal etmeyiniz. Size BÜTÜN ORGAN BEKLEYEN İNSANLAR ADINA MİNNET ve TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.
 • Paylaş
sunshine, size cevabım şu. Organınızın verildiği kişi bitin hayatını akla hayale gelmeyecek kötülükler yaparak geçirmiş ve bir başka insanın organıyla tekrar hayata bağlandığı için ruhunun taaa derinliklerindeki iyi tarafı gün yüzüne çıksa? nasıl olurdu, Kaderi yalnız Yüce Allah bilir..
 • Paylaş
1

sunshine, Tabi ki kaderi yalnız Allah bilir. Biz zaten iyiliğimizi Allah rızası için yapıyoruz. Sonuçta sen fitre ya da zekat verdiğin birinin o parayla günah işlemediğini bilemezsin. Yaptığın tüm sevaplar O' nun rızasını kazanmak için organ bağışı da öyle bişi işte . (Aslında aynı fikirdeyiz bence:) )

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1198 Görüntülenme10 Takipçi11 Yanıt

Konu Başlıkları