Bilmek istediğin her şeye ulaş

Etkili bir pazarlama yöntemi mutlaka yalana başvurmayı gerektirir mi?

Pazarlama; Gerçek anlamda Satış yapabilmek için İkna'mıdır? Tüketiciyi Kandırma yöntemine kılıf mıdır? Düzenle
Etkili pazarlama yöntemi sunulan ürünün tüm özelliklerini iyi bilirseniz ve gelecek sorulara hazırsanız yalan söylemeye gerek duyulmaz önemli olan (ne satıyorum) iyi bilinmeli ve FAYDA unutulmamalı eğer siz kullanıcıya ürünün FAYDAsını iyi anlatabiliryorsanız satışın %80'ini yapmış sayılırsınız.
  • Paylaş
Pazarlama, pazar analizleri, potansiyel müşterilerin tespiti, ürünün tasarımı, dozajı, paket tasarımı, reklamı, fiyatlandırılması, satış ve dağıtımını içeren multidisipliner bir olgudur. Satıştan bahsediyor olmalısınız. Etkili bir satış yöntemi eğer üçkağıtçı değilseniz yalana ihtiyaç duymaz. En iyi yöntem potansiyel alıcının halihazırda aldığı üründeki eksiklikleri bilip kendi ürününüzde bu eksiklikleri ortadan kaldırıp, ürününüzü sunarken de ürününüzün o güçlü taraflarına dikkat çekmeniz ve o yönlerin hangi acıları dindireceğini anlatmanızdır. Bunu yaparken potansiyel müşterinizin hali hazırda sahip olduğu ürünü kötülememelisiniz, çünkü onu kötülemeniz potansiyel müşterinin seçimini dolayısıyla müşteriyi kötülemek olacaktır. Google'larsanız göreceksiniz "Find the Pain Make the Sale" satışın en temel yöntemidir.
  • Paylaş
4

Moon Star, Sprite susuzlugunu dinle reklamlari gibi mi ? Çok inandirici degil.

Şaman, Haklısın abi pardon yanlış yazmışım.

Moon Star, Estağfurullah, reklamı seven ve faydalı bulan biri olarak reklamla ilgili düşüncem üstümüzdeki kıyafet gibidir. Artık pek az kimse hava şartlarından korunmak için giyinir. Çoğumuz reklam amaçlı giyiniriz, toplum psikolojisi de bize eşlik eder.

Şaman, Aslında Sprite gibi değil, herkes onun susuzluk gideremeyeceğini bilir ama mesela clear kepek şampuanı gibi, ya da Fairy ultra deterjanı gibi ihtiyaç karşılayan mallarda bu mümkün ya da ihtiyaç yaratılmalı, sen buna değersin falan gibi

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

429 Görüntülenme7 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları