Bilmek istediğin her şeye ulaş

Orta yaşın üstündeki erkekler, neden yaşı küçük bayanlara eğilim gösterir?

İçinde bulundukları yaşı sindirememe ve bu durum karşısında hala genç olduğunu hissedebilmek için daha genç bayanlara yönelme durumu.
  • Paylaş
10

Aykut Kardaş, Ben düşünüyorum da, daha ne kadar genç birine yönelebilirim ki.. Bu soru benim boyumu aşar. :)

Sertaç Kunduz, Senin daha zamanın var :P:)... Şaka bir yana, sen her yaşını dolu dolu yaşayarak bu konunun üstesinden gelirsin umarım...

Aykut Kardaş, Öyle olmasını umuyorum, herkes için.

Sertaç Kunduz, aynen... herkes için...

Ebru, bizim iş yerinde biri wardı 45 yaşlarında,bişey anlatıyordu ki ortaya şu çıktı yaşı ilerlerken dünyaya aynı gözlerle bakıyor we aslında ne kadar büyüdüğünü/yaşlandığını farketmiyor.. yani karşıdan gelen genç insan ona yaşıtıymış gibi geliyor... bu da bi sebep sanırım..

Sertaç Kunduz, bu iyiymiş bak...

Ebru, için mi rahatladı kuzucum :)

Sertaç Kunduz, :) yok ben o insanları da anladım sanırım bu şekilde o yüzden :) bana daha 4-5 yıl var :)

Ebru, sana bi 15 sene war canım :) bana da 10 falan :P

Bu konuya en iyi örnek CHARLES BUKOWSKI'yi gösterebilirim. Bu konuya yanıt olabilecek bir biyografiye sahip. Okumanızı tavsiye ederim. :)
  • Paylaş
Yaşla gelen performans düşüşünü kompanse etmek için eskimiş deri yerine daha çekici olan taze deriye yönelme durumu. :)
  • Paylaş
Ortada komedyen kalmadığını düşünüp, durum komedisine kendini adamış olma durumu.
  • Paylaş
14

Şaman, Güzelmiş :) yalnız adamın entellektüel seviyesi genç kadının çok üstünde olduğu için zaten anlaşılamıyor. Elde kalan da komediyle işi götürmek oluyor. Gene de tahrik olup tatmin edemeyeceği kendi yaşlarında bir kadın yerine kendisini tahrik edebilecek olan genç kadına yöneliş tutarlı bir davranış.

Sevda, Şuna bir açıklık getirelim:) Adamın entellektüel seviyesi kendisiyle beraber olan kadının mı çok üzerinde yoksa tüm genç kadınların mı? Üstelik nereden çıkardınız entellektüel seviyesinin yukarılarda dolaştığını?:)

Şaman, Eğer aynı çevrenin insanlarıysa, doğal olarak 10-15 yaş büyük olan adamın entellektüel seviyesi de yaş farkına doğru orantılı olarak daha fazla olacaktır.

Sevda, Öyle farzedelim:)

Şaman, İşte aynen bu, genç bir insan daha yüksek olan entellektüel seviyeyi ne kabul eder ne de ona saygı duyar, ancak yarım ağızla öyle farz eder. Nasıl yani sizce bir kadının entellektüel seviyesi yaş farkına, yaşanılan çevreye, alınan eğitime bakılmaksızın her zaman bir erkeğinkinden fazla mıdır?

Sevda, Erkeğinkinin fazla olduğu genellemesini siz yaptınız. Ben kadınlarla ilgili bir genelleme yapmadım:)

Şaman, Yanlışınız var, aynı çevrede olan iki insandan 10-15 yaş daha yaşlı olanının bilgi birikiminin daha fazla olacağını iddia ettim.
Neyse herkesin algılayabileceği en büyük boyut (zihinsel olarak tabii) kendi boyutudur. Anlaşılan bir sınıra tosladık, ben bu tartışmayı bırakıyorum.

Sevda, 'İşte aynen bu, genç bir insan daha yüksek olan entellektüel seviyeyi ne kabul eder ne de ona saygı duyar, ancak yarım ağızla öyle farz eder.' derken beni de aynı genellemeye soktuğunuz ve 'Neyse herkesin algılayabileceği en büyük boyut (zihinsel olarak tabii) kendi boyutudur. Anlaşılan bir sınıra tosladık, ben bu tartışmayı bırakıyorum.' söyleminiz için teşekkürler.

Şaman, Hemen alınmayın öyle, sizin boyutlarınızı algılayamadığım için benim zihinsel sınırlarıma dayandığımızı "farz edebiliriz".

Sevda, Farz etmiyorum zaten durum ortada. Saygı ve nezaket sınırlarını oldukça aştığınız da.

Şaman, Ödeştik mi yani bu son cümleyle?

Sevda, Bir hesaplaşma içinde olduğumuzu bilmiyordum.

Şaman, Farz edelimde koptum ben özür dilerim. Karşılıklı hakaretleşme gibi oldu, son lafı da ben yediğime göre ödeşmişizdir diye düşünme gafletine düşmüş bulundum.

Sevda, 'Öyle farz edelim' diyerek hakaret ettiğimi sanmıyorum. Hakaret edecek kadar da sizi tanımıyorum ki tanıyor olsam ve hakaret etmek istesem yeteri kadar kelime dağarcığına ve sizin deyiminizle zihinsel sınırlara sahip olduğumu sanıyorum.

Kaçırdıkları gençlik yıllarının ve bu yıllarda birtakım sebeplerden dolayı elde edemedikleri bazı şeyleri güven duygusunun ( maddi anlamda) arttığı olgunlaşma sınırının alt çizgisi olan orta yaşta tekrar elde etme ve yaşama isteği.Aslında karşı cinse karşı bastırılan duyguların tekrar gün ışığıyla buluştuğu dönem.ne varki tehlikeli ve pekde uzun sürmeyecek ilişki istemleri.DAVULUN DENGİ DENGİNE ÇALMAYACAĞI BİR ARAYIŞ.
  • Paylaş
Provolon yazmis. Nedendir acep yasca kucuk bayan arkadaslar orta yasin ustundeki erkeklere ilgi duyarlar?
  • Paylaş
Soru tam tersi olacaktı aslında 
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

910 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt