Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ortak bir proje yapalım hem biz hem de ülkemiz kazansın. Ne dersiniz?

Merhaba arkadaşlar güzel inploid sitemizde toplanmış bulunmaktayız. İlk önce konuma geldiğiniz için teşekkür ederim. Ben bu aralar kodlara ve kaynak kodlu bilgisyar uygulamalarına merak sardım. github.com diye bir siteyle karşılaştım. Beğendim. Gayette güzel. İnsanlar tüm kodlarını paylaşıyor. Bilişim sektörünün gelişmesine yardımcı oluyor. Güzel Türkiyemize bizde böyle bir katkıda bulunursak bilişim ve yazılım sektöründe daha ileriye gideriz. Herkes düşünürse Siteyi PHP'ile kodlarız.Düzenle
Ben yardımcı olmak isterim ama bizim ülkede özellikle yazılım alanında "bilgiyi gizleme" gibi bir olay söz konusu. Kimse bildiği kaliteli bilgisini paylaşmak istemiyor. Zaten internette de bu yüzden yazılımla alakalı kaliteli Türkçe kaynak bulunamıyor. Github gibi bir sistem Türk kullanıcılar için yapılsa tahminim sadece kendini geliştirmek isteyen geliştirici adayları soru sormak için kodlarını koyarlar. Örneğin açık kaynak bir Türkçe E-ticaret yazılımı, notepad uygulaması, compiler veya antivirüs, uygulamasını geliştirip de koyacak var mıdır bilmiyorum.
  • Paylaş
2

Barış Ekinci, Biz bu projeyi hayata geçirirsek sadece Türkçe olmayacak. Çok farkli ulkelerde hizmet verecek. Ve çok çaplı bir uygulama olacak. Proje şuan kağıt üzerinde gerçekleşirse muhtemelen Php kullanilacak.

İsmet Acar, Pantegonu ele geçirecek kod yazıyorlar ya ondan gizliyorlar. Yahu ebob bulan programı saklasan ne saklamasan ne.. @MrTavus çok haklısın.

Bu projenin amacı nedir? Yazılım öğretme üzerine mi? Ya da başka bir şey mi? Turkcell'in Microsoft'un ücretsiz yazılım öğretimi üzerine siteleri var. gelecegiyazanlar.com ve acikakademi.com. yazgelistir.com diye de bir forum sitesi var. Yurtdışında da code.org ve codeacademy.com var. Bunlar yeterli değil mi? İstenen tam olarak nedir?
  • Paylaş
Olur yapalım derim
  • Paylaş
Heyecanını takdir ediyorum...
  • Paylaş
Ben 18 yaşındayım ve web tasarımı gayet iyi biliyorum şuanda php diline yoğunlaştım 6 aya kadar o dilide çözeceğim ayrıca android kodlamayada başlıyacağım eğer bir yardımım dokunursa projeye katılmak istiyorum.
  • Paylaş
3

Barış Ekinci, Çok teşekkürler. Biraz daha katilim olursa projeye hemen başlariz. Tanidigin arkadaşlarin varsa inkarida cagir.

Musa Topal, olur kardeşim yapalım derim bende yazılım son sınıf öğrencisiyim

Barış Ekinci, Katılım için sağol kardeş. Katılım olacak gibi. Biir yerde toplanmalıyız!

Bence ortak bir proje için öncelikle güven gerekir. Sorumluluk bilinci gerekir. Güven veren ve sorumluluk bilincinde olan insanlarla proje geliştirilebilir. Neden olmasın?
  • Paylaş
Elbette yapabiliriz : )

birlikten kuvvet doğar!
  • Paylaş
Olabilir neden olmasın.
  • Paylaş
Böyle topluca proje geliştirilebilse ne ala. Sonuçta az bir mesai harcanabilerek hobi niyetine başlanan işler belki de tutulur bilemeyiz. Ancak şu soruların yanıtları önemli. İş bölümü nasıl olacak ? Kim hangi kısmı ile ilgilenecek kim düzenleyecek? Nasıl bir organizasyon olacak yani ?
  • Paylaş
Herkes yapalim demis super arkaslar. Umarim buyuk bir topluluk olustururuz. Mail : [email protected]
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1177 Görüntülenme15 Takipçi10 Yanıt