Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ortakların aralarındaki anlaşmazlık yüzünden müvekkil dairesini alamıyor. Ödemeyi yaptık, tapudaki 1/2 tescilini de aldık ancak diğer ortak sorun yaratıyor? Ne yapılabilir?

Diğer ortağa dairenin bedelini ödediğinizi, dairenin müvekkiliniz adına satışının yapılması talebini vs belirten bir ihtarname gönderin. Bu ihtarnameyi gönderdikten sonra cevap gelmezse, 3 ay geçtikten sonra izaleyi şuyu davası açma hakkınız var. Dairenin bedelinin ödediğiniz ortağa da ihtarname göndererek bedelin diğer ortağa ödenmemiş olması nedeniyle yaşadığınız mağduriyet için yasal yollara başvurulacağını ihtar edebilir ve ardından dava açabilirsiniz.
  • Paylaş
Sorunuz tam net değil ama anladığım kadarına cevap vereyim. Gerçi müvekkilim diyorsanız avukat olmalısınız. 1/2 hisseyi aldıysanız, diğer 1/2 hisse sahibine bu durumu noter kanalı ile bildirin, bu ön alım hakkı süresinin tamamlanması için gereklidir. Yapılacak iş a) 1/2 hisseyi anlaşarak satın-tescil almak b) ortak olduğunuz taşınmaz için diğer ortağın payını satmaması halinde ortaklığın giderilmesi davası açmak. Bu dava sulh hukuk mahkemesinde açılır, taşınmazın bulunduğu yer mahkemelerinde görülür.
  • Paylaş
Teşekkür ederim Gökberk . Bu davada sorun şundan kaynaklanıyor. Müvekkil yabancı ve ortaklardan biriyle kontratı imzalıyor. Müvekkil bütün parayı anlaştığı ortağa aktarıyor(dekontlar var). Ortaklardan biri hissesini devrediyor ancak diğeri ben diğer ortaktan payımı alamadım diyerekten teslime yanaşmıyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

527 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları