Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ortaya çıkabilecek zararların daha da büyümesinin önüne geçmek, zarar tespit ve sorumluluk ilişkilerini belirleyebilmek açısından sistemlerine izinsiz erişilerek verileri çalınan, değiştirilen vb. işlemlere maruz kalan (kısacası hacklenen) kurumların bu duruma dair açıklama yapması gerekmez mi?

ABD'de kurumların bu yönde açıklama yapma yükümlülüğüne dair yasal düzenlemeler bulunmakta olduğu ifade edilmektedir.Düzenle
Cevabı belli bir soru: elbette gerekir
cevabı belli olmayan soru: başınıza geldiğinde yapabilir misiniz? Yoksa en az gürültü ile bir an evvel kurtulmak için gerçekçilik yerine iyimserliği mi tercih edersiniz.
  • Paylaş
T.C Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi Güvenliği Derneği, Türkiye Barolar Birliği işbirliği ile  25-26 Ocak 2012 tarihlerinde Ankara’da  düzenlenmiş olan Siber Güvenlik Hukuku Çalıştayı, sonuç bildirgesinin 17.maddesi şu şekilde kaleme alınmıştır:

Başta bankalar olmak üzere, ticaret ve hizmet hayatının önemli kuruluşların, şeffaflığı sağlamak ve hizmet alıcıları bilgilendirmek için yaşanan bilgi güvenliği açıklarını hesap sahipleri ile veya kamuoyu ile paylaşmaları gerektiği değerlendirilmektedir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

756 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt