Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ortodontistim müdahaleye gerek yok diyor ama dişlerime tel taktırmak istiyorum. Üniversite sınavı için sorun olur mu?

Sınava alınmıyor gibi şeyler duydum?Düzenle
Ne gibi bi sorundan bahsediyorsunuz tam anlayamadım ancak psikolojik bir sorun olabilir tellerin gorunumu nedeniyle bu da sizin kararlı ve istekli olmanızla asılacak basit bir sorun. Ancak tel tedavisine gerek yok denmişse inanın yoktur. Neden bosuna bi suru agrı cekip paranızı harcayasınız ki tabi yinede yaptırmak istiyorsanız elbet yapacak diş hekimleri vardır. Universite sınavı için bir engel teşkil etmez.
  • Paylaş
ÖSYM iletişim merkezi ile görüş.
  • Paylaş
1

Şaman, :) Di mi teller anten olarak kullanılıp dışarıdan kopya almak mümkün...

Armağan Kılıç (@armagankilic) arkadaşa katılıyorum bence de sorun oluşturmaz ancak algıda seçicilik diye bir şey var gerek bizim özellikle de ortodontistlerin dikkatini diş dizilim bozuklukları çeker ancak onlar bile gerek yok diyorsa kesinlikle gerek yoktur
  • Paylaş
Üniversite sınavına hazırlanırken bu tarz bir sıkıntıya girmeni istemem. Çünkü ister istemez bir ağrısı oluyor sonucta disler yerinden oynuyor, hareket ediyor ve bu ağrı ufak çaplı bir ağrı değil seni ders calısırken rahatsız edebilecek bir acıya sahip..İlk zamanları baya zor hani üniversite sınavı döneminden biraz erken taktrma imkanın olsaydı olabilirdi çünkü bir noktadan sonra rutin bir acı haline geliyor alışıyorsun , bu alışma evresi rahat 2 3 ay sürüyor .. Feda edeceğin konsantrasyonunu biraz etkileyecek birkaç ayın varsa taktır derim yoksa üniversite zamanına bırakmak daha mantıklı
  • Paylaş
Bir tedavi süreci gerektirdiği için sorun olabilir. Sınavdan sonraya bırakman senin için daha iyi olur sorun olmaz katlanırım diyorsan taktır )
  • Paylaş
Üniversite için ne gibi bir sorun oluşturabilir ki. Estetik açıdan sorun olabilir belki. Onun dışında ağrısı sızısı zaten 1 hafta sonra geçiyor takıldıktan sonra.

Yeni bir tedavi çıktı 2012 gibi, pek bilinmez. Telsiz tedavi yapılıyor sonuçlar oldukça iyi. Biraz pahalı tabi böyle olunca da.invisalign diye diş kalıpları ile giden bir tedavi sistemi.
Bu linke bir bak invisalign.com
  • Paylaş
Olur
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

530 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt