Bilmek istediğin her şeye ulaş

Otobüste adamın biri çocuğu ağlayan kadına; 'sustur şunu be kadın' derse ne cevap verilir?

Bekar bir baba olarak 3 yaşındayken oğlumla uçak yolculuğunda buna benzer bir yaklaşım olunca, "o kadar biliyorsan buyur gel sustur da görelim" demiştim.
Karşı taraf için benim kalıp gayet caydırıcı olmuştu, bir bayanın da bu sözüne laf edecek bir öküz üremedi henüz memlekette.
  • Paylaş
Bir zamanlar uzun gece yolculukları yapan biri olarak epey karşılaştığım bir durumdur bir çocuğun ağlaması. Çocukla yolculuk yapmak yeterince zordur. Kişi böyle bir yolculuğa çocuğu ile çıkmışsa %90 mecburi bir durum vardır. Bir vefat ziyareti ya da çocuk hastadır. Otobüsle gittiklerine göre yüksek ihtimal maddi durumları çok iyi değildir. Benim için anne olmamama rağmen bir çocuğun ağlaması otobüste beni rahatsız edecek en son durumdur (kötü koku, havasızlık, aracı kötü kullanan şoför, kendinden geçmiş şekilde uyuyup ön koltuğu kucağınız kadar yatırmış düşüncesiz insanlar çok daha fazla rahatsızlık vericidir).

Böyle empati yeteneğinden ve hoşgörü erdeminden uzak insana ne desen anlamaz, benim de terbiyem hak ettiği sözleri sarf etmeye izin vermez. Adama "beyfendi çocuk o, oyuncak bebek değil düğmesine bassın" kadına da "boş verin rahat olun, sıkmayın çocuğu da kendinizi de" denilebilir. Uygundur.
  • Paylaş
Yoldan Geçen (@yoldangecen) Hanım' ın dediklerine katılmakla birlikte soruyu okuyunca aklıma gelen ilk cevap, eşşek kadar olmuşsunuz sizi susturamayacağım, el kadar bebe bu nasıl susturayım! Ama nezaketten ve insanlıktan bihaber biri anlar mı? Sanmıyorum. . .
  • Paylaş
Cocuk bu gulerde aglarda el birligi ile cocugun dikkatini dagıtmak yada katlanmak gerek sustur be kadın demek cirkin bi davranıs... .
  • Paylaş
Döverim
Vallaha döverim :)
Hatta kadın olmasa dövecektim birini... .
  • Paylaş
1

Alim Hakki, Cocugum yok bu arada
Ama cocukları sevmeyen insanlara katlanamam.

Bakışlarım yeter :)
  • Paylaş
Şehirler arası bir otobüsse adam haklıdır. Çocuk 1,5-2 yaşına gelene kadar o tür yolculuklar yapmamalıdır. O yaştan sonra da işin ciddiyetini kavrayamayıp durduk yere ağlıyorsa o anne fırçalıktır. Çocuğunu iyi yetiştiremiyor demektir. Cahilin biri üç tane yapın dedi diye bütün cahil ve geri zekalılar üçer üçer ürüyorlar. Bakamayacaksanız yapmayın. Ben bir insanın üremesinin ceremesini çevresine çektirmesini doğru bulmuyorum. Ürüyorsanız kendiniz sevişip kendiniz ürüyorsunuz, ürettiğiniz yaratığın olursa belki size bir yararı olacak ama zırıltısını çektirdiğiniz bizlere bir yararı olmayacak. Çocuğunuzu düzgün terbiye edemiyorsanız yolculuğa çıkarken yanınıza şeker, çikolata vb alın ve susturun gerçekten o çocuğu. Eğer çocuğunuz hasta olduğundan ağlıyorsa yolculuğa çıkartmayın, yine sizin sorumluluğunuz. İlla da beceremiyorsanız çocuğunuzu susturmayı uçakla yolculuk yapın, yurt içi seferleri bir saatte bitiyor, insanlara çocuğunuz var diye eziyet etmeyi bırakın. Benim de çocuğum var, 1,5 yaşından sonra sinemaya bile gidiyorduk. Kardeşlerimin de var hiçbir şekilde yolculukta zırıltı problemiyle karşılaşmadılar. Çocuktur ağlar diye bir şey yok, çocuğun ailesi düzgün yetiştiremiyordur, ağlar, mutsuz yetiştiriyorlardır, ağlar, evde sürekli bağırıp çağırıyorlardır, ağlar, ana sürekli ağlıyordur, ağlar.
BAKAMIYORSANIZ YAPMAYIN!
  • Paylaş
3

Munireoz, Bu cevap kadina oldu ben adam icin cevap istiyorum.

Ramazan Altun, Yorumum meclisten dışarı ama ilk ana sayfada bu çıktı cevaplıyorum. Her kese saygılı olarak. Bazı Sorular çok saçma ve anlamsızdır. Özür dileyerek cevaplıyorum ama ne yazık ki öyle.

Şaman, "Seni anan ağlatmadan mı büyüttü be adam" deseniz....

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

234 Görüntülenme12 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları