Bilmek istediğin her şeye ulaş

Oy karşılığı beleş kömür alanlar bu kış evlerinde linyit kömürü yerine kömürleşmiş işçi cesetlerini yaktıklarını bilecekler mı?

Kaderlerinde var diyecekler bilsede bilmemezlikten gelecekler edebi sanatın alasını uygulayacaklar... .
  • Paylaş
Bilecekler ama fıtrat diyecek ve gönül rahatlığıyla yakmaya devam edecekler.
  • Paylaş
Bunu yazan arkadaşım sen acaba evinde ne yakıyorsun. Şu zihniyetten bir kurtulun artık ya. Bizim içimiz, yüreğimiz yandı ama sizin bu kadar içiniz yandığına nedense hiç inanmıyorum. Her şeyi siyasete bağlamaktan ne zaman vazgeçeceksiniz, ne zaman adam gibi acınızı yaşayacaksınız çok merak ediyorum.
  • Paylaş
14

Şenol Deniz Ikizer, bunu yazan arkadaşın ne yazmak istediğini sen anlamamışsın sanırım.Konu şu tüm dünya kömür çıkarıyor ama Türkiye gibi ceset gömmüyor bu kadar yüksek teknolojilerde ve denetim sistemleri içerisinde bunların kullanılmaması işçilerin ölüme gönderilmesi zaten sıkıntı.Sorun kömür çıkarımı değil.

Esra Tosbatlıoğlu, zaten buna sebep olanlar gerekli cezaları alıyo. o açıdan haklısın ama herşey siyaset değil anladın mı. birlik olmak gereken yerde herşeyi siyasete dökerek gruplaşıyoruz.

Şenol Deniz Ikizer, herkes kendi tarzında yasını tutup kendi tarzında eylem yapıyor kimi dua eder kimi beddua bunu değiştiremeyiz çünkü milyonlarca farklı beyin var.Katılırsan katılırsın katılmazsan saygı duyarsın yadırgamazsın.

Esra Tosbatlıoğlu, o zaman sende benim yazdığıma saygı duyabilirsn mesela.bu kadar uzatmazsın.

Esra Tosbatlıoğlu, he bu arada sende o farklı beyinlerden birisn ve senin anlayışın beddua edip sokaklara dşüp polisle çatışmak.doğru sende haklısın başka türlü nasıl eğlenceksinz.

Şenol Deniz Ikizer, bi kere ben saygılı bi şekilde konuşmayı denedim sana her bireyin aynı görüşte olmadığını anlatmaya çalıştım da sen o kadar anlayışlı ve saygılı değilmişsin.Kusura bakma iyi günler

Esra Tosbatlıoğlu, sanada iyi günler

Hakan, Soruyu ben sordum, gayet açık soruda ki hedef kitle oyunu kömür makarna karşılığı satanlar. Siyaset için beleş kömür dağıtılıyorsa bende bunu siyasi olarak sorgularım elbette, o beleş kömürü yakan evinde İNSAN ETİ yakıyor benim için, muhalif olduğunuza göre oy satın almayı ahlaki buluyorsunuz galiba. Bu beleş kömürü TKİ 34 dolara alıp dağıtıyor. Dünyanın kömür maliyeti 128 dolar aradaki fark işçinin güvenliği için yapılan maliyet, güvenliği önemsemeden maliyeti düşürünce insanlar ölüyor madenlerde ama o ucuz kömürü beleş dağıtıp oy alıyorsunuz. Siyaset yapacağım tabiiki çünkü o işçiler siyaset uğruna öldü. Yazdıklarımı internet ile teyit edin isterseniz.

Ben dünyanın en pahalı doğal gazını kullanıyorum bu ülkede. Ya siz? Beleş kömür mü kullanıyorsunuz .

Esra Tosbatlıoğlu, korkma ben beleş kömür kullanmıyorum.kimse oy alsın dye beleş kömür dağıtmyo sizin zihniyetiniz bu zaten.neyse sizin gibilere ne desen boş ben susuyorum sen anla.

Hakan, Kimse beleş kömür almıyor öylemi :-):-):-):-) dua edin mobilim ve buraya fotoğraf ekleyemiyorum ama fotoğrafları ve videolar montaj dublaj dimi sizin için.
Halbuki apaçık

2 bakara 208

Evveli ikr-a

Esra Tosbatlıoğlu, yahu ne düşünürsen düşün sana laf yetiştiremycem.herkesin düşüncesi kendine.beni sınavlarım bekler ben kaçar :) :) durursam bu konu uzarda uzar. çünkü ben ne dersem diyim herşey senin anladığın kadar.

Hakan, Budur işte, kaç. Çünkü olgun fikirlerin yok ama üzülme ülkenin C ü zaten burnunu kahverengi yapmış. Siz kayıp değil kazançsınız düzen için. Sınavlarda başarılar. İlaç olur inşallah :-)

Esra Tosbatlıoğlu, ben kaçmıyorum uzatmak istemiyorum sadece.teşekkürler :)

Hakan, Savunamayacağınız fikirlere ortaya çıkmayın o zaman, iyi günler

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

244 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt