Bilmek istediğin her şeye ulaş

Özel bir üniversite'de tam burs nasıl kazanılır?

Bende özel bir üniversite de tam burslu okuyorum. Üniversite tercihinizi yaparken özel üniversitelerin tam burslu olan ve ücretli olan bölümlerinin kodları ayrı oluyor. Tam bursun karşılığı olan kodu yazıp listenizi gönderiyorsunuz, eğer puanınız tutarsa ösym tarafından tam bursla o bölüme yerleşmiş oluyorsunuz. Okulla bir alakası olmuyor. ( Not: bursu kaybetme korkusu olanlar; bunun için özel çaba göstermeniz gerekiyor. )

Birde okulun ilk yılı ücretli girip daha sonra sene sonu ortalamanın yüksek olması durumunda okul tarafından verilen başarı bursları oluyor. Bu burs sayesinde de tam burslu öğrenci gibi okula ücret ödemiyorsunuz. Ancak buna güvenerek tercih yapmamanızı öneririm. Her okulda uygulanan bir olay değil.
  • Paylaş
1

Rıfkı Çolak, okuldan okula değişir bu. yakın bir arkadaşım yüzde elli burslu girdiği okulda iki senedir 4.00 ortalama ile devam etmekte haliyle bölümde zirvede. okul sadece bursunu yüzde75 e çıkardı. ondan başka kimse olmamasına rağmen bu kadar yüksek tamamlamıyolar. yeditepe üni den bahsediyorum

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

4111 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt