Bilmek istediğin her şeye ulaş

Özel olarak hangi üniversiteler başarısızlık sonucunda burs kesmiyor?

Düşündüğün ve tutturduğun üniversiteleri teker teker arayıp sor. Şartlar değişken oluyor. Tercihlerin belli bir sayıda olacağından üşenmeden teker teker okulların öğrenci işlerini ara en iyi yanıtı onlar verir.

Örneğin benim üniversitemde burs yönergesi;

Haliç Üniversitesi

ÖSYM sınav kılavuzunda belirtilen burslu öğrenci kontenjanlarına yerleştirilen öğrencilere verilen ve öğretim ücretinin tamamını veya bir kısmını kapsayan karşılıksız burslardır. Bu burslar, yabancı dil hazırlık sınıfı dahil olmak üzere devam eder.
Merkezi Yerleştirme Sınavı ile kazanılan burslarının azami süresi, ilişiğin veya bursun herhangi bir şekilde kesilmemiş olması kaydıyla,
  1. İngilizce Dil Hazırlık Programı için 1 yıl,
  2. Önlisans programları ve DGS ile yerleşen öğrenciler için 2+1 yıl,
  3. Lisans Programları için 4+1 yıldır.
Yukarıda belirlenen ek süreler sonunda öğrenimini tamamlayamayanların bursları kesilir. Şöyle ki 4 senelik bölüm okuyorum ve 5 sene de bitiremediğim takdirde bursum kesiliyor.
  • Paylaş
3

Duyguertuğrul, Herhalde bu üniversitede eğitim görüyorsunuz.Üniversiteniz hakkında bilgi vermeniz mümkün mü ?Yani öğrenim şartları ,üniversite ortamı vb. Ben de üniversitenizde tam burslu bazı bölümleri tercih etmeyi düşünüyordum .En doğru bilgiyi o üniversitenin öğrencilerinden almak mümkün oluyor:))

Gonca Köse, Bence aklındakileri mesajla konuşalım aklına takılari mesaj atarak sorabilirsin burdan karalama yapmiyim ☺☺☺

Duyguertuğrul, Çok sağolun ince düşunceniz için ancak bunun için takipleşmemiz gerek galiba;))

ODTU KUZEY KIBRIS KAMPUSU basarisiz olsaniz da burs kesmez.
  • Paylaş
Bilgi üniversitesi kesmiyor, burslu mezun tanıdığım var
  • Paylaş
Benim bildiğim tek yer İstanbul Aydın Üni. Okuduğunuz yıl boyunca kesmiyor. Okuduğunuz yıl derken 4 yıllık okuyorsanız 4 yıl kesmiyor ancak 5 seneye çıkarırsanız kesmesi lazım.
Bazı üniversitelerin 6-7 yıl boyunca burs kesmediğini duydum internet sitelerinden vb. bulabilirsiniz
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

521 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt