Bilmek istediğin her şeye ulaş

Özel Sağlık Sigortaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yaptırdıysanız memnun kaldınız mı?

Ben yatarak tedavi ve aciller için yaptırdım, memnunum şahsen. Daha kullanmadım hiç çok şükür ama ayakta tedavi içinde yapılan bazı işlemlerde (tahlil, MR vb.) indirimleri de oldu sigortanın.
  • Paylaş

Uzun zamandır niyetliydim aslında. Sonra biraz hesap kitap yapınca vazgeçtim. 1 senede 5 defa doktora gittiğimi varsayarsak ortalama bir özel hastane muayene ücretini de 100 TL sayarsak toplamda verdiğimiz para 500 olur. Ekstrası, fazlası, osu busu da 1000 lira olsa toplamda 1500 lira yapar gene de özel sigorta ücretini karşılamaz gibi geldi bana. Diyeceksiniz ki allah göstermesin daha ağır bir durumda maliyet artar. Evet artar ama insan her sene 1000 lira özel sigortaya vermeyerek 10 senede 10 milyar kar yapsa çok bir tedavi gerektiren bir rahatsızlığı da 10 senede 1 yaşasa gene karda olur. Dolayısıyla bana çok mantıklı gelmedi.

Ama varsa farklı düşünen, yukarıda söylediğim gibi ben de niyetliydim aslında. Benim bilmediğim ya da yanlış bildiğim bir ayrıntı, bir ikna edici bir şey yazılırsa ben de yaptırabilirim açıkçası.

  • Paylaş

kesinlikle şart olduğunu düşünüyorum .... özellikle de sağlık alanında yapılan son düzenlemelerden sonra ...

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

421 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları